Düğünde magandanın silahından çıkan mermi, gelini öldürdü

İran’ın Firuzabad kentinde gerçekleşen bir düğün sırasında iddiaya göre gelenek amacıyla havaya ateş açan bir magandanın silahından çıkan mermi, 24 yaşındaki gelin Mahvash Leghaei’nin ölümüne neden oldu.

Türkiye‘de de çok sayıda insanların canını alan maganda kurşunu, bu sefer İran‘da patladı. Firuzabad kentinde gerçekleşen bir düğün sırasında iddiaya göre damadınkuzeni olduğu belirtilen 36 yaşındaki bir şahıs, gelenek nedeniyle silahını çıkararak havaya ateş açtı

KURŞUNLAR GELİNE İSABET ETTİ

Magandanın kurşunundan çıkan serseri mermiler, 24 yaşındaki Mahvash Leghaei’nin kafasına isabet etti. Kanlar içerisinde kalan gelin, girdiği komadan bir daha çıkamadı ve yaşamını yitirdi.

YASADIŞI AMA YAYGIN BİR GELENEK

Olayın ardından İran‘da sık sık uyarılarda bulunulmaya başlandı. Ancak düğünlerde havaya ateş açmak İran ve Orta Doğu bölgesinde yaygın bir gelenek. Ülkemizde de bu nedenle çok sayıda vatandaşımız hayatını kaybetti.

kaynak haberler

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Beige Simple Photo Fashion Youtube Thumbnail 2022 07 20T125957.949 Düğünde magandanın silahından çıkan mermi, gelini öldürdü için yorumda bulun

    Düğünde magandanın silahından çıkan mermi, gelini öldürdü için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Düğünde magandanın silahından çıkan mermi, gelini öldürdü için ilk yorumu yapabilirsin.