Dünya Kupası’nda maç anında şok ölüm!

FIFA 2022 Dünya Kupası tüm heyecanıyla devam ederken dün gece oynanan Hollanda Arjantin maçında üzücü bir olay yaşandı. Maçı takip ettiği sırada fenalaşan Abd’li gazeteci Grant Wahl, yaşamını yitirdi.

Katar’da düzenlenen organizasyonu takip eden 48 yaşındaki Wahl, Lusail Stadı’nın basın tribününde maçın uzatma bölümleri oynanırken fenalaştı. Sağlık ekiplerinin hemen müdahale ettiği ABD’li gazeteci, tüm müdahalelere rağmen kaldırıldığı hastanede kurtarılamadı.

ABD Futbol Federasyonundan yapılan açıklamada, “Federasyon ailesi olarak Grant Wahl’ı kaybettiğimizi öğrenmenin üzüntüsünü yaşıyoruz. Grant, futbolu hayatının merkezi haline getirdi. Onun yazılarının artık bizimle olmayacağı için yıkılmış durumdayız.” ifadeleri kullanıldı.

Wahl, internet sitesindeki bir yazısında; az uyku, yüksek stres ve çok çalışma nedeniyle kendini iyi hissetmediğini, bu nedenle FIFA Basın Merkezi’ndeki sağlık kliniğine gittiğini paylaşmıştı.

ABD Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Ned Price, bakanlığın Wahl’ın ailesiyle “yakın iletişim” içinde olduğunu bildirdi.

haber 7

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. fox Dünya Kupası’nda maç anında şok ölüm! için yorumda bulun

    Dünya Kupası’nda maç anında şok ölüm! için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Dünya Kupası’nda maç anında şok ölüm! için ilk yorumu yapabilirsin.