Hulusi Akar’dan “Suriye’de ABD’liler vuruldu” iddiasına yanıt

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Türkiye’nin Suriye’deki terör hedeflerine yönelik hava harekatı sırasında ABD gözlem noktasının vurulduğuna ilişkin iddiaya yanıt verdi. Koalisyon güçlerine veya sivillere zarar verilmesinin söz konusu bile olmadığını belirten Bakan Akar, “Bizim tek hedefimiz var o da teröristler. Terörist neredeyse hedefimiz orası sivillere, çevreye zarar vermemek bizim en önemli ilkemiz” diye konuştu.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığındaki AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Bakan Akar, Suriye ve Irak’ta terör hedeflerine karşı devam eden Pençe Kılıç operasyonunda TSK’nın “ABD gözlem noktasını vurduğu” iddiasının sorulması üzerine, “Bizim koalisyon güçlerine veya sivillere zarar vermemiz söz konusu bile olamaz. Bizim tek hedefimiz var o da teröristler. Terörist neredeyse hedefimiz orası sivillere, çevreye zarar vermemek bizim en önemli ilkemiz” dedi.

Öte yandan Pençe-Kılıç Harekatı’ndaki son duruma ilişkin soru üzerine Akar, “Terörü sona erdirmek, ülkemizin ve milletimizin, sınırlarımızın güvenliğini sağlamak için ne gerekiyorsa yaptık, yapmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Son dönemin en büyük, kapsamlı ve etkili hava harekatı ile başlayan Pençe-Kılıç Harekatı’nın başarıyla devam ettiğini ifade eden Akar, “Harekat, hava ve kara ateş destek vasıtalarıyla yapılan cezalandırma atışları ile devam ediyor. Harekatta şu ana kadar 326 terörist etkisiz hale getirildi” açıklamalarında bulundu.

kaynak ensonhaber

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. hilusi Hulusi Akar’dan “Suriye’de ABD’liler vuruldu” iddiasına yanıt için yorumda bulun

    Hulusi Akar’dan “Suriye’de ABD’liler vuruldu” iddiasına yanıt için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Hulusi Akar’dan “Suriye’de ABD’liler vuruldu” iddiasına yanıt için ilk yorumu yapabilirsin.