İçişleri Bakanlığı’dan Nilüfer Belediyesi’ne LGBTİ incelemesi

Son dakika: CHP’li Nilüfer Belediyesi’nin LGBTİ bireylere hizmet verecek bir dayanışma merkezi kurduğu haberlerinin basında yer alması üzerine İçişleri Bakanlığı harekete geçti. Nilüfer Belediyesi hakkında konuyla ilgili inceleme başlatıldı.

CHP’li Nilüfer Belediyesi’nin LGBTİ bireylere hizmet verecek bir dayanışma merkezi kurduğu haberlerinin kamuoyuna yansıması üzerine İçişleri Bakanlığı konuyla ilgili inceleme başlattı.

“ARAŞTIRMA, ÖN İNCELEME BAŞLATILDI”

Bakanlıktan yapılan açıklamada, “Nilüfer Belediyesinin LGBTİ için özel dayanışma merkezi açtığına ilişkin haberlerin basında yer alması, kamuoyuna yansıması üzerine Bakanlığımızca, Nilüfer Belediyesinde araştırma/ön inceleme başlatılmıştır.” ifadeleri kullanıldı.

 

NE OLMUŞTU?

Nilüfer Belediyesi’nin LGBTİ bireylere hizmet verecek bir dayanışma merkezi kurduğu, bazı basın organlarında haberleştirilmişti. Belediyenin sitesinden yapılan açıklamada ise “LGBTİ+ bireylere (lezbiyen, gey, biseksüel, trans, interseks) hizmet vermesi yönü ile Türkiye’de bir belediye bünyesinde kurulan ilk dayanışma merkezi olma özelliğini taşımaktadır” ifadelerinin yer aldığı iddia edildi.

haberler

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. lgbt İçişleri Bakanlığı’dan Nilüfer Belediyesi’ne LGBTİ incelemesi için yorumda bulun

    İçişleri Bakanlığı’dan Nilüfer Belediyesi’ne LGBTİ incelemesi için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak İçişleri Bakanlığı’dan Nilüfer Belediyesi’ne LGBTİ incelemesi için ilk yorumu yapabilirsin.