İki ismin de istifası istendi

CHP’li Aykut Erdoğdu ve yeni eşi Tuba Torun’un, eski eş Özge Erdoğdu tarafından paylaşılan görüntülerin ardından partiden istifalarının istendiği ortaya çıktı.

Hafta başında siyaset gündemine, CHP Milletvekili Aykut Erdoğdu’nun eski eşiyle yaptığı bir görüşmenin görüntü kayıtları bomba gibi düştü.

Söz konusu görüntülerde Erdoğdu’nun eski eşine, yeni eşi Tuba Torun’u parti listesine almak için neler yaptığını anlattığı anlar büyük tepki çekti.

“Dolar ile vekil oluyorlar”

Daha sonra ise Tuba Torun’un bir ses kaydı ortaya çıktı.

Torun’un da bu kaydında CHP’lilerin dolar ile milletvekili olduklarını söylediği bölüm dikkat çekti.

Bu yaşananların ardından CHP’nin iki isim için nasıl bir yol izleyeceği merak konusuydu.

İki ismin de istifası istendi

Konuya ilişkin parti yetkilileri ile görüşen gazeteci İsmail Saymaz, CHP’nin konuya ilişkin atacağı adımı köşesine taşıdı.

Saymaz yazısında, “Öğrendiğim kadarıyla bir genel başkan yardımcısı, dün Erdoğdu ve Torun’u arayarak, partiden istifa etmelerinin beklendiğini iletti.

Bir CHP yöneticisi, şöyle dedi: ‘Kendileri bu açıklamadan sonra ne yapmaları gerektiğini anlamıştır. Anlamadılarsa başka şeyler devreye girer. Kendilerine açık açık söylenir. Erdoğdu’nun eski eşi kapı kapı dolaşıp anlatıyordu.” ifadelerine yer verdi.

Erdoğdu ve Torun’un ne yapacağı merak konusu…

KAYNAK ENSONHABER

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Beige Simple Photo Fashion Youtube Thumbnail 2022 06 28T132640.546 İki ismin de istifası istendi için yorumda bulun

    İki ismin de istifası istendi için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak İki ismin de istifası istendi için ilk yorumu yapabilirsin.