İZNİK’TE TÜRK MUTFAĞI HAFTASI ETKİNLİĞİ GERÇEKLEŞTİ

Asırlık tariflerle Türk mutfağı haftası İzbel Cafe&Restoran’da gerçekleşti. Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, Kültür ve Turizm Bakanlığı desteği ile 21-27 Mayıs Türk Mutfağı Haftası ülke genelinde kutlanmaya devam ediyor. Etkinliğin İznik ayağı İzbel Cafe&Restoran’da Vali Yardımcısı Rıza Gençoğlu, İznik Kaymakamı Recai Karal, İznik Belediye Başkanı Kağan Mehmet Usta, İl Kültür ve Turizm Müdür Yardımcısı Abdullah Damar, İlçe Emniyet Müdürü Mithat Öztaş, İlçe Jandarma Komutanı Çağlar Önderışık, Belediye Başkan Vekili Zeliha Peşte ve Başkan Yardımcısı Ahmet Kaya ile ilgili kurum ve kuruluşların temsilcilerinin katılımıyla gerçekleşti. Binlerce yıllık tarihi birikimiyle, kültür ve medeniyet başkentlerinden İznik’in el lezzetleri İznik çinisi ve Derbent dokumaları ile hazırlanmış sofralarda katılımcılara ikram edildi. İznik’in bereketli topraklarından sofralara uzanan ekmek köftesi, Coğrafi işaretli Müşküle Üzümü yapraklarından sarılan yaprak sarmaları İznik Çinisi ve Derbent Dokumaları eşliğinde sunuldu.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. IZNIKTE TURK MUTFAGI HAFTASI ETKINLIGI GERCEKLESTI İZNİK’TE TÜRK MUTFAĞI HAFTASI ETKİNLİĞİ GERÇEKLEŞTİ için yorumda bulun

    İZNİK’TE TÜRK MUTFAĞI HAFTASI ETKİNLİĞİ GERÇEKLEŞTİ için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak İZNİK’TE TÜRK MUTFAĞI HAFTASI ETKİNLİĞİ GERÇEKLEŞTİ için ilk yorumu yapabilirsin.