Kılıçdaroğlu, İmamoğlu’na ceza verilen geceyi anlattı: Saraçhane çağrısını sosyal medyadan öğrendim

Bugün Ankara’da basın mensuplarıyla bir araya gelen CHP lideri Kılıçdaroğlu, açıklamalarıyla büyük ses getirdi. Kılıçdaroğlu, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na hapis cezası verilen 14 Aralık günü hakkında, “Saraçhane çağrısını sosyal medyadan öğrendim” dedi. Akşener’in Yavaş ve İmamoğlu’nun adaylığı yönündeki açıklamalarına da değinen Kılıçdaroğlu, “Bir parti başka bir partinin içişlerine karışmamalı” diye konuştu. Ankara’da gazetecilerle bir araya gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu‘nun 2 yıl 7 ay hapis cezası almasının ardından vatandaşlara Saraçhane’de toplanma çağrısı yapması hakkında konuştu.

“SARAÇHANE ÇAĞRISINI SOSYAL MEDYADA ÖĞRENDİM”

Bu çağrıyı sosyal medyadan öğrendiğini söyleyen Kılıçdaroğlu, “Sayın İmamoğlu bir çağrı yapmıştı. Almanya’da sosyal medyadan öğrendim bu çağrıyı. Bu nedenle Meral Hanım da gidip katıldı, saygı duymak lazım. Tepki göstermesini doğal karşılamak lazım. Zaten daha sonra biz de tepki gösterdik. Bilgim yoktu. Saraçhane çağrısını sosyal medyadan öğrendim. Ama Ekrem Bey’i iki kez aradım gelişmeler konusunda bilgi aldım.” ifadelerini kullandı.

“AKŞENER VE İMAMOĞLU’NUN FOTOĞRAFINI YADIRGAMADIM”

Kararının açıklanması üzere İYİ Parti lideri Akşener’in İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne gitmesi hakkında konuşan Kılıçdaroğlu, “Meral Hanım’ın haksızlığa hukuksuzluğa tepki göstermesini doğal karşılamamız lazım” dedi. Kararın açıklanmasının ardından Akşener ile İmamoğlu’nun sarılmasını değerlendiren CHP lideri, “Gördüm. Olabilir. Özel mekanlar da Meral abla diye hitap ederdi, yadırganacak bir fotoğraf değil” diye konuştu.

“BİR PARTİ, BAŞKA PARTİNİN İÇ İŞLERİNE KARIŞMAMALI”

Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve ABB Başkanı Mansur Yavaş’ın Cumhurbaşkanı adaylığı iddiası için “Bir parti başka bir partinin içişlerine karışmamalı” sözlerini kullandı.

“BAŞKANLARIMIZ GÖREVLERİNE DEVAM EDİYORLAR”

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu belediye başkanlarının Cumhurbaşkanlığı adaylığı konusunda ise “Belediye Başkanlarımız görevlerinin başında” ifadelerini kullandı. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Saraçhane mitingi sonrası yaptığı “kumpas” çıkışını da değerlendiren Kılıçdaroğlu, “Herkes kendi penceresine göre yorumluyor. 16 milyon İstanbullunun iradesine kumpas kuruldu. Asıl kumpas İstanbul’un iradesine” dedi. haberler

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. qAdsxfcgv Kılıçdaroğlu, İmamoğlu’na ceza verilen geceyi anlattı: Saraçhane çağrısını sosyal medyadan öğrendim için yorumda bulun

    Kılıçdaroğlu, İmamoğlu’na ceza verilen geceyi anlattı: Saraçhane çağrısını sosyal medyadan öğrendim için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Kılıçdaroğlu, İmamoğlu’na ceza verilen geceyi anlattı: Saraçhane çağrısını sosyal medyadan öğrendim için ilk yorumu yapabilirsin.