KKTC Meclis Başkanı: Türk Devletlerinde Eğitim Birliğinin Önemi

KKTC Meclis Başkanı Türk Devletlerinde Eğitim Birliğinin Önemi Üzerine Konuştu Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Meclisi Başkanı Zorlu Töre, Gazi Üniversitesi, Kastamonu Üniversitesi ve Eğitim Yöneticileri ve Uzmanları Derneği (EYUDER) tarafından Antalya’da düzenlenen 15’inci Uluslararası Eğitim Yönetimi Forumu’na katıldı.  

Forum kapsamında Azerbaycanlı araştırmacı gazeteci Şehla Aslan’a özel bir röportaj veren Töre, Türk devletlerinin eğitim sistemlerinde birliğin önemine dair düşüncelerini paylaştı.  

O Uluslararası Eğitim Yönetimi Forumu’na katılmaktan memnuniyet duyduğunu ifade etti.

 

WhatsApp Image 2024 05 03 at 13.06.47
KKTC Meclis Başkanı: Türk Devletlerinde Eğitim Birliğinin Önemi

Meclis başkanı Türk gençliğinin küresel başarıya sahip olduğunu vurguladı.  

Türk devletlerinin eğitim politikalarında Türk birliğinin merkezde olması gerektiğini, kültür, milli şuur ve Türk birliğinin eğitim yoluyla daha da güçlendirilmesi gerektiğini belirtti.  

Bunun için eğitim yöneticilerinin düzenli olarak bir araya gelmesi ve ortak projeler yapması gerektiğini söyledi. Eğitimin her yaşta devam ettiğini ve yeni neslin yetiştirilmesinde eğitimcilerin önemli bir rolü olduğunu vurgulayarak, gençlerin milli değerlerle yetiştirilmesinin önemli olduğunu belirtti.  

 

WhatsApp Image 2024 05 03 at 13.07.35
KKTC Meclis Başkanı: Türk Devletlerinde Eğitim Birliğinin Önemi

Meclis başkanı röportaj sırasında Kıbrıs-Türkiye-Azerbaycan ilişkilerinin önemine de değindi.  

Türk milletinin geleceğinin güvence altında olduğunu vurgulayan Töre, Kıbrıs-Türkiye-Azerbaycan ilişkilerine de değindi ve Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’in Kıbrıs Cumhuriyeti’ne yönelik tutumlarından dolayı teşekkür etti.  

Meclis başkanı Zorlu Töre, 5-6 Haziran tarihlerinde Azerbaycan’a geleceğini ve çeşitli forumlara katılacağını, ayrıca üst düzey ziyaretler gerçekleştireceğini belirtti.  

Şehla Aslan, Türkiye, Antalya

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. guncelbursa KKTC Meclis Baskani Turk Devletlerinde Egitim Birliginin Onemi KKTC Meclis Başkanı: Türk Devletlerinde Eğitim Birliğinin Önemi için yorumda bulun

    KKTC Meclis Başkanı: Türk Devletlerinde Eğitim Birliğinin Önemi için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak KKTC Meclis Başkanı: Türk Devletlerinde Eğitim Birliğinin Önemi için ilk yorumu yapabilirsin.