Nisa bebek hayatını kaybetti: Annesi 5 ay ceza aldı

3 aylık ‘Nisa Mihriban’ isimli bebeğini sokağa terk eden anne Ebru S., 5 ay hapis cezasına çarptırıldı. Anne Ebru S. duruşmada, Nisa Mihriban bebeğin 30 Eylül’de hayatını kaybettiğini açıkladı.

Pendik’te 29 Mart Salı günü, boş bir arazide terk edilmiş bebek ihbarı üzerine olay yerine polis ve sağlık ekibi sevk edilmişti.

Olay yerine giden sağlık ekibinin içinde yer alan tıp teknikeri Büşra Durmaz’ın sütannelik yaparak Nisa Mihriban ismini verdiği bebek, ambulansla Marmara Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk Acil Servisi’ne kaldırılmıştı.

3 aylık bebeğini terk eden 20 yaşındaki anne Ebru S.’nin yargılanmasına devam edildi.

Anadolu 42. Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya tutuksuz sanık Ebru S. katıldı.

Duruşmada Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı avukatı ile taraf avukatları da hazır bulundu.

Bebek hayatını kaybetti

Duruşmada savunma yapan anne Ebru S., 30 Eylül’de Ebrar öldü. Ben cenazesine katıldım. Bütün işlemlerini yaptım. Ben zaten onu bıraktıktan sonra Ebrar’ın yanında olmaya çalıştım. dedi

“Müvekkilimin bebeğin vefat etmesinde bir suçu yoktur”

Sanık avukatı ise beyanında, Müvekkil tüm bu işlemlerden çok sarsıldı, yoruldu. Ailesine de bu olayları açıklayamadığı için kürtaj başvurusu yaptı fakat hastane bebeği alamayacaklarını söyledi. Çok genç yaşta meydana gelen bir hamilelik. Ardından sığınma evine gitmiş, orada da psikolog görüşmesi yapılmamış. Ardından bebeğini bırakmak zorunda kalmış, fakat binadaki bütün zillere basmıştır. Müvekkilimin bebeğin vefat etmesinde bir suçu yoktur. Haksız ve hukuka aykırı şekilde 2 ay cezaevinde kalmıştır. diye konuştu.

5 ay hapis cezası verildi

Kararını açıklayan mahkeme, Ebru S. hakkında ‘Terk’ suçundan 5 ay hapis cezasına çarptırılmasına hükmetti.

DHA’nın haberine göre mahkeme, Ebru S.’nin sabıkasız olduğunu dikkate alarak hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verdi.

KAYNAK ENSONHABER

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Orhangazi Belediye Baskani Bekir Aydin Ankara temaslarinin 2. gununde Spor Toto Teskilat Nisa bebek hayatını kaybetti: Annesi 5 ay ceza aldı için yorumda bulun

    Nisa bebek hayatını kaybetti: Annesi 5 ay ceza aldı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Nisa bebek hayatını kaybetti: Annesi 5 ay ceza aldı için ilk yorumu yapabilirsin.