Ölümcül organizmalar Dünya’ya gelebilir

NASA’nın geliştirdiği Perseverance (Azim) aracı, 30 Temmuz 2020 tarihinde fırlatılmış ve geçtiğimiz yılın başlarında kızıl gezegendeki Jezero Krateri’ne inmişti.

Mars’taki jeolojik süreçleri, yaşanabilirliği, Mars’ta daha önce hayat olup olmadığını ve biyolojik izleri araştıran Perseverance, topladığı örnekleri gelecek yıllarda Dünya’ya ulaştıracak.

Perseverance, Mars’ta olası yaşam belirtilerinin tespit edilmesi için örnek toplamayı sürdürürken, bazı bilim insanları bu çabalara temkinli yaklaşıyor.

Ölümcül organizmalar Dünya’ya gelebilir

Mars’tan gelecek numuneleri Dünya’ya getirmek için projeler geliştiren uzay ajansı, görevin güvenlik riskini “son derece düşük” diye nitelendirse de bazı gök bilimciler, numunelerin Dünya’da ölümcül organizmalar yayılmasına neden olabileceğini savunuyor.

kaynak ensonhaber

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Beige Simple Photo Fashion Youtube Thumbnail 2022 06 29T170350.341 Ölümcül organizmalar Dünya’ya gelebilir için yorumda bulun

    Ölümcül organizmalar Dünya’ya gelebilir için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Ölümcül organizmalar Dünya’ya gelebilir için ilk yorumu yapabilirsin.