Personelin yemek yardımına yüzde 83’lük iyileştirme

Personelin yemek yardımına yüzde 83’lük iyileştirme

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı iştiraklerde görevli personelin günlük net 30 TL olan yemek yardımı, yüzde 83’lük bir iyileştirme ile net 55 TL’ye yükseltildi.

Bursa Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki 8 iştirakte görev yapan yaklaşık 9700 personele, halen yürürlükte olan toplu iş sözleşmeleri gereğince günlük net 30 TL yemek yardımı uygulanıyordu. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın talimatıyla, sözleşme kapsamında olmamasına rağmen yemek yardımı ücretlerinde iyileştirmeye gidildi. Buna göre; bu aydan geçerli olmak üzere yüzde 83’lük bir artışla günlük yemek yardımı net 55 TL’ye yükseltildi.

Şirket işçisi olarak görev yapan personele fiili çalışma gün sayısı üzerinden hesaplanan yemek yardımı, bu düzenleme ile aylık net 1.210 TL’ye yükselmiş oldu.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Personelin yemek yardimina yüzde 83lük iyileştirme Personelin yemek yardımına yüzde 83’lük iyileştirme için yorumda bulun

    Personelin yemek yardımına yüzde 83’lük iyileştirme için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Personelin yemek yardımına yüzde 83’lük iyileştirme için ilk yorumu yapabilirsin.