Polonya, Kaliningrad sınırına jiletli tel çekmeye başladı

Geçtiğimiz yıl Belarus sınırında göçmen kriziyle karşılaşan Polonya, bu kez benzer durumun Rusya kaynaklı olmasından endişe ediyor.

Varşova yönetimi, olası göçmen akınının önüne geçmek için Rusya’nın Kaliningrad bölgesi sınırına dikenli tel çekmeye başladı.

210 kilometrelik jiletli bariyer hamlesi

Savunma Bakanı Mariusz Blaszczak, Rusya’nın havacılık otoritesinin Orta Doğu ve Kuzey Afrika’dan Kaliningrad’a uçuş başlatma kararının kendisini bu adımı atmaya yönelttiğini söyledi.

Blaszczak, 210 kilometrelik sınır boyunca bariyerin üç sıra jiletli telden yapılacağını, elektronik izleme sistemi ve kameralarla takip edileceğini anlattı.

Blaszczak, “Orta Doğu ve Kuzey Afrika’dan Kaliningrad’a uçuşların başlamasıyla ilgili rahatsız edici bilgiler nedeniyle, bu sınırı kapatarak Polonya’nın Kaliningrad bölgesi ile sınırındaki güvenliği güçlendirecek önlemler almaya karar verdim.” dedi.

Polonya’nın göçmen akını endişesi

Kaliningrad’daki Khrabrovo Havaalanı’nın Genel Müdürü Alexander Korytnyi, havaalanının Birleşik Arap Emirlikleri ve Katar da dahil olmak üzere “Basra Körfezi ve Asya’daki ülkelerden hava yolu firmalarını çekmeye” çalışacağını belirtmişti.

Blaszczak ise Kaliningrad’daki havaalanının söz konusu planlarını “rahatsız edici” olarak nitelendirdi.

kaynak ensonhaber

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. regergerpolonya Polonya, Kaliningrad sınırına jiletli tel çekmeye başladı için yorumda bulun

    Polonya, Kaliningrad sınırına jiletli tel çekmeye başladı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Polonya, Kaliningrad sınırına jiletli tel çekmeye başladı için ilk yorumu yapabilirsin.