Sancaktepe’de balkondan düşerek ölen fotomodelin sevgilisine beraat

Ukraynalı fotomodelin sevgilisinin evindeki balkondan düşüp ölmesiyle başlayan yargılamada karar çıktı. şüpheli ölümün ardından tutuklanan sevgili, beraat etti.

3 yaşındaki Ukraynalı fotomodel Anzelika Srabiants, İstanbul Sancaktepe’de 10 Haziran 2021 tarihinde sevgilisi Burak Ercan’ın balkonundan düşerek öldü.

Şüpheli ölüm sonrası Ercan, tutuklandı.

Burak Ercan’ın ‘tasarlayarak, canavarca hisle veya eziyet çektirerek öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet ve ‘kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’ suçlarından 2 yıldan 5 yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılması talep edildi.

Savcı, beraat istedi

Anadolu 3. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya tutuklu sanık Burak Ercan getirildi.

Duruşmada taraf avukatları hazır bulundu.

Cumhuriyet savcısı esas hakkında verdiği mütalaada sanık hakkında yeterli delil olmadığını ve ‘şüpheden sanık yararlanır’ ilkesini göz önüne alarak beraatini talep etti.

“Elimden kayıp düştü”

Sanık Burak Ercan da savunma yaptı.

Ercan, “Önceki savunmalarımı tekrar ederim. Ben ilk başta maktulenin elini balkonda göremedim. Sonrasında balkonda asılı olduğunu görünce telefonu bırakarak, kendisine koştum. Tutup çekmeye çalıştım. Bu sırada kemerimi çıkarıp çekmek isterken, elimden kayıp düştü. O sırada kendisi ‘biri bize yardım etsin’ diyordu. O da benim ona yardımcı olduğumun delilidir. Ben suçsuzum. Beraatimi talep ederim.” dedi.

kaynak ensonhaber

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. fotomodel Sancaktepe’de balkondan düşerek ölen fotomodelin sevgilisine beraat için yorumda bulun

    Sancaktepe’de balkondan düşerek ölen fotomodelin sevgilisine beraat için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Sancaktepe’de balkondan düşerek ölen fotomodelin sevgilisine beraat için ilk yorumu yapabilirsin.