Sır olayın ardından ihanet çıktı

İstanbul’da 25 yaşındaki Kader Yıldız, bir AVM’nin terasından aşağıya atlayarak intihar etmişti. Nişanlısına “Sana hakkımı helal etmiyorum” mesajı attıktan 2 dakika sonra yaşamına sona veren Yıldız’ın olayında sır perdesi kalktı. Yıldız’ın annesi annesi Gülnaz Yıldız, “Kızımı intihara sürükleyen şey, olay günü kendisine gelen bir fotoğraf oldu” dedi. Öte yandan hastaneye kaldırılan Yıldız’ın son anlarına ilişkin görüntüler ortaya çıkarken anne kızına müdahalede geç kalındığını iddia etti. İstanbul Beylikdüzü’nde 8 Eylül’de 25 yaşındaki anestezist Kader Yıldız, bir AVM’nin terasından atlayarak yaşamına son vermişti. Sır olayda yeni gelişmeler yaşandı. Nişanlısına “Sana hakkımı helal etmiyorum” mesajı attıktan 2 dakika sonra yaşamına son veren genç kızın annesi Gülnaz Yıldız, “Kızımı intihara sürükleyen şey, olay günü kendisine gelen bir fotoğraf oldu. Ben sonradan öğrendim. Sosyal medya fenomeniydi. Bir takipçisi, onun nişanlısı olacak adamı bir kadınla görmüş. Fotoğrafını çekip atmış. Meğer nişanlısının başka ilişkisi varmış. Benim prensesimi aldatıyormuş” açıklamasını yaptı. Öte yandan hastaneye kaldırılan Yıldız’ın sedyedeki son anlarına ilişkin görüntüler ortaya çıktı. Anne Yıldız, kızına müdahalede geç kalındığını öne sürerek “Kızım 2.5 saat sedyede kaldı. Beyin cerrahı gelmedi” diye konuştu.

HASTANEDE HAYATINI KAYBETTİ

Olay, 8 Eylül günü saat 18.15 sıralarında Beylikdüzü’nde bir alışveriş merkezinin terasında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, alışveriş merkezinin terasında bekleyen Kader Yıldız (25), telefonuna baktıktan hemen sonra terasın korkuluklarına çıktı. Çevredekiler Kader Yıldız’ı fark ederek yanına geldi. Kader Yıldız aşağı sarktığı anda, yanına gelen kişi kıyafetinden tutarak kurtarmaya çalıştı. Ancak Kader Yıldız, kıyafetinin çıkması ile birlikte önce aşağıdaki kafeteryanın çatısına sonra da zemine düştü.İhbar üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Ağır yaralı olarak ambulansla hastaneye kaldırılan Kader Yıldız, yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Kader Yıldız’ın 5 aylık nişanlı olduğu öğrenildi.

SIR PERDESİ ARALANDI

Sabah’tan Yunus Emre Kavak’ın haberine göre Kader Yıldız’ın (25) ölümünün ardındaki sır perdesi aralandı. Güvenlik kameralarına saniye saniye yansıyan dehşet dolu anlarda Kader Yıldız, nişanlısı Berkan Y.’ye Whatsapp’tan saat 18.13’te, “Sana hakkımı helal etmiyorum” mesajı attıktan 2 dakika sonra aşağı atlamıştı.  

“KIZIMI İNTİHARA SÜRÜKLEYEN ŞEY…”

Olaya ilişkin soruşturma sürerken, Kader Yıldız’ın annesi Gülnaz Yıldız konuştu. Anne Yıldız, kızını ölüme sürükleyen süreci Kader’in odasında gözyaşları içinde anlattı. İşte söyledikleri: “Kızımı intihara sürükleyen şey, olay günü kendisine gelen bir fotoğraf oldu. Kızım bana, ‘Anne ölüm kalım meselesi’ deyip dışarı çıktı. Ben sonradan öğrendim. Sosyal medya fenomeniydi. Bir takipçisi, onun nişanlısı olacak adamı bir kadınla görmüş. Fotoğrafını çekip atmış. Meğer nişanlısının başka ilişkisi varmış. Benim prensesimi aldatıyormuş. Kızım fotoğrafa inanmamış. Gönderen kişiyle buluşmak için evden çıkmış. O kadınla ve nişanlısının annesiyle bir kafede konuşmuş. Ayrılırken, ‘Kafamı toplamam, hava almam lazım’ demiş. Sonra onu AVM’ye bırakmışlar. Orada da olan oldu.

“AĞLAMAKTAN GÖZYAŞLARIM KURUDU”

Kızımın odasına giremiyorum. Her gün bir kargosu geliyor. Ölüme giden kız bunları sipariş eder mi? Kışlıklar almış, mont almış benim yavrum. Hayalleri vardı. Canına kıyacak kız değildi. Onu bu hallere getirenlerin hiç mi suçu yok? Olay günü ben hastaydım evdeydim. Çeyizi kaldı. ‘Anne ben evleneceğim, çocuklarım olacak’ diyordu. Kızımı hayallerinden koparıp buna sürükleyenlerin günahı yok mu? Ağlamaktan gözyaşlarım kurudu.

“KIZIMIN ÜSTÜNE KREDİ ÇEKİP BİRLİKTE OLDUĞU KADINA VERMİŞ”

Ben kaderi tek başıma büyüttüm. 25 yıl el üstünde tuttum. Babası ile o daha 3 aylıkken ayrıldık. Hiç tanımadı. İki üniversite bitirdi. Fenomen olduğu sayfasını nişanlısı izin vermedi diye kapattı. Çok sevmişti ama o sevmemiş ki kızıma bunları yaşattı. Kızım kendine yapılan haksızlıkları kaldıramamış. Bu şahıs kızıma 95 bin lira kredi çektirmiş. O parayı da yine kızımı aldattığı kadına vermiş. Kızım o gün bunları da öğreniyor. Hepsi üst üste geliyor. İnanmak istemiyor ama fotoğraflar, videolar gösteriyorlar, inanıyor. Nişanlısı kızımın hayatını kararttı.”

SON ANLARI ORTAYA ÇIKTI

Alışveriş merkezinin terasından aşağıya düştükten sonra ambulansla daha önce staj gördüğü özel bir üniversitenin hastanesine kaldırılan Yıldız’ın sedyedeki son anlarına ilişkin görüntüler ortaya çıktı.

ANNEDEN AKILALMAZ İDDİA: BEYİN CERRAHI GELMEDİ

Güvenlik kamerası görüntülerinde, bir sağlık çalışanının Yıldız’ı kalp masajıyla hayata döndürmeye çalıştığı görülüyor. Bu arada anne Gülnaz Yıldız, kızına müdahalede geç kalındığını öne sürerek “Kızım 2.5 saat sedyede kaldı. Beyin cerrahı gelmedi” dedi. kaynak mynet  

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Intihara surukleyen sey gelen bir fotograf Sır olayın ardından ihanet çıktı için yorumda bulun

    Sır olayın ardından ihanet çıktı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Sır olayın ardından ihanet çıktı için ilk yorumu yapabilirsin.