Vladimir Zelensky: Askerlerimiz birer kahraman

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelensky, Rusya ile çatışmalara giren Ukrayna askerlerinden övgüyle söz etti.

Zelensky, sosyal medya üzerinden gerçekleştirdiği günlük konuşmasında, çatışmalarda başarılar elde ettiklerini söyledi.

Rus güçlerine karşı mücadeleye işaret eden Zelensky, “En şiddetli çatışmalar, Donetsk bölgesindeki Bahmut ve Avdiyivka’da.” dedi.

Askerlerine övgüde bulundu

Söz konusu bölgedeki insanların ölüme sürüklendiğini anlatan Zelensky, “Topçu saldırılarını orada yoğunlaştırıyorlar.” diye konuştu.

Zelensky, sözü askeri güçlere getirerek, “Donetsk bölgesinde bu yönlerde mevzi tutan tüm askerlerimiz birer kahramandır.” ifadesini kullandı.

Halka çağrı: Enerji harcarken dikkatli olun

AA’nın haberine göre, Zelensky ayrıca, Luhansk bölgesindeki cesaretlerinden dolayı 25. Hava İndirme Tugayı askerlerini kahraman ilan etti.

Ukrayna lideri, Rus güçlerinin hedefinde olan enerji alt yapılarındaki tahribatı onarmak için her türlü çabayı gösteren enerji uzman ve işçilerine de teşekkür etti.

Planlı kesintilerin devam edeceği vurgusunu yapan Vladimir Zelensky, halkını enerji harcarken “dikkatli” olmaya çağırdı.

kaynak ensonhaber

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. zelensky 5044 Vladimir Zelensky: Askerlerimiz birer kahraman için yorumda bulun

    Vladimir Zelensky: Askerlerimiz birer kahraman için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Vladimir Zelensky: Askerlerimiz birer kahraman için ilk yorumu yapabilirsin.