Yaptığı savunma kurtarmadı!

Son dakika: İstanbul Ekmek Üreticileri Sendikası Başkanı Cihan Kolivar, katıldığı bir televizyon programında sarf ettiği “Ekmek aptal toplumların temel gıda maddesidir.” sözleri nedeniyle tutuklandı. Kolivar ifadesinde, “Ekmeğin sağlığa zararlı olduğunu anlatmak istedim. Benim sözlerimde kesinlikle Türk toplumu hedef alınmamıştır. Bir Karadenizli olarak Türk toplumuna hakaret edecek karakterde değilim” dedi.

İstanbul Ekmek Üreticileri Sendikası Başkanı Cihan Kolivar’ın katıldığı bir televizyon programında “Ekmek aptal toplumların temel gıda maddesidir. Bizim toplum ekmek ile doyduğu için başında 20 senedir böyle yöneticiler duruyor” ifadelerini kullanması tartışma yarattı.

Kolivar hakkında dün, kullandığı sözler nedeniyle ‘Türk milletini, Türkiye Cumhuriyeti Devletini ve Türkiye Cumhuriyeti Devletini alenen aşağılamak’ suçlamasıyla soruşturma başlatıldı. Dün gözaltına alınan Kolivar, bugün çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Kolivar’ın emniyet ifadesinde, “Benim merkezi hükümetle herhangi bir sorunum yoktur. Benim sorunum ilçe belediyeleriyle. İlçe belediyeleri ruhsatsız fırınlara izin veriyor. Ben ‘Ekmek aptal toplumların temel gıda maddesidir’ derken, ekmeğin sağlığa zararlı olduğunu anlatmak istedim. Ekmeğin fazla tüketilmesi halinde insanlara zarar vereceği yönündedir. Benim sözlerimde kesinlikle Türk toplumu hedef alınmamıştır. İfadelerim toplumca yanlış anlaşılmıştır. Sözlerimde genelleme yaptım. Bir Karadenizli olarak Türk toplumuna hakaret edecek karakterde değilim” dedi.

Kolivar’ın tepki çeken sözleri sonrasında AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik bir paylaşım yaparak, “Ekmek Üreticileri Sendikası Başkanı Cihan Kolivar’ın sözleri nefret söylemidir. Milletimizi ve ekmeği aşağılayan açıklamaları hadsizliktir. Bu şahsın milletimizi ve ekmeği aşağılamanın yanı sıra husumet siyasetinin elamanı olduğunu belli eden açıklamaları ise başlı başına nefret siyasetidir.” ifadelerini kullanmıştı.

kaynak haberler

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. vhk Yaptığı savunma kurtarmadı! için yorumda bulun

    Yaptığı savunma kurtarmadı! için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Yaptığı savunma kurtarmadı! için ilk yorumu yapabilirsin.