“2023 SEÇİMLERİNE HAZIRIZ”

Milliyetçi Hareket Partisi  “Adım Adım 2023, İlçe İlçe Anlatma ve Aydınlatma” toplantısı Yenişehir’de yapıldı. Toplantıda konuşan MHP Genel Sekreteri ve Bursa Milletvekili İsmet Büyükataman, Devlet Bahçeli’nin ’Önce Ülkem ve Milletim sonra Partim ve Ben’’ cümlesine atıfta bulunarak, “Dün olduğu gibi bugün de Türk milletine karşı yapılan tüm saldırılara karşı göğsümüzü siper etmeye, her türlü fedakârlığı yapmaya sonuna kadar hazırız. Bu mücadelemizde; tek gayemiz milletimize hizmet etmektir. Dayanağımız kadim Türk tarihi ve aziz Türk milletidir” dedi.

BÜYÜKATAMAN’DAN KILIÇDAROĞLU’NA TEPKİ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun AB yetkililerine yaptığı konuşmasında “Terörle mücadele yasası, uluslararası hukuk normlarına göre yeniden şekillendirilmeli” sözlerini eleştiren Büyükataman, “Kılıçdaroğlu’na sormak gerekir. Türkiye’nin terörle mücadelesinde seni rahatsız eden nedir? Halihazırda Türkiye Cumhuriyeti’nin mevcut terörle mücadele yasası uluslararası hukuk ilkelerine uygundur. Bu yasayı değiştireceğini söyleyen Kılıçdaroğlu’nun gerçek niyeti Türkiye’nin terör örgütleri karşısında elini kolunu bağlamaktır. Kılıçdaroğlu’nun maskesi bir kez daha düşmüş, gerçek yüzü ortaya çıkmıştır” ifadelerini kullandı.

CUMHUR İTTİFAKI TÜRKİYE’NİN GELECEĞİNE SAHİP ÇIKTI

Önce 9 bölgede ardından 81 İlin bütün ilçelerinde toplantılar düzenlediklerini söyleyen MHP Bursa Milletvekili Hidayet Vahapoğlu, “Toplantı amacımız bölgenin maruz kaldığı sıcak gelişmeleri vatandaşlarımızla paylaşmak ve 2023 seçimlerindeki vazifemizi hatırlatmaktır” dedi. Cumhur İttifakı’nın milletin hissiyatıyla ve 15 Temmuz akşamı 250 şehidin kanına binaen kurulduğunu söyleyen Vahapoğlu, “Türkiye’nin geleceğine sahip çıkan o iradenin, o meydanlarda oluşturduğu ruha binaen bir birliktelik bu. Kapalı kapılar ardında yapılan hiçbir pazarlık söz konusu olmadı. Bu birliktelik pazarlık ile inşa edilmedi. Cumhur ittifakı, Türkiye’nin geleceğine, birlikte sahip çıkma noktasında müşterek irade ortaya koydu” ifadelerini kullandı.

“2023 SEÇİMLERİNE HAZIRIZ”

2023 yılının tam bir dönüm noktası olduğunu belirten MHP MYK Üyesi Fevzi Zırhlıoğlu, “ 100 yıla aşkın bir süredir dünya medeniyetinin gelişmiş ülkeler diye ifade ettiğimiz ülkelerin dünyayı kan gölüne çevirdiğini ibretle izliyoruz . Türk İslam medeniyeti, 100 yıllar boyunca cihana nizam verdi. Terk ettiğimiz coğrafyalara bakın. Hepsi sıkıntılar içinde. Türkiye Cumhuriyeti’nin bu coğrafyadan ayağa kalkmasına sadece Türk milletinin değil İslam ümmetinin ve mazlum milletlerinde ihtiyacı var. İşte tam bu sebepten 2023 seçimleri Türkiye için çok önemlidir” şeklinde konuştu. 2023 seçimlerine hazırlandıklarını ifade eden MDK Üyesi Muhammet TEKİN, MHP’nin sadece bir parti değil, bir duygunun bir fikrin bir düşüncenin ve vatan sevgisinin ete kemiğe bürünmüş, siyasi bir zemin olduğunu söyledi.

“CUMHUR İTTİFAKI’NIN EN GÜZEL ÖRNEĞİNİ YENİŞEHİR’DE YAŞIYORUZ”

Milliyetçi Hareket Partisi Yenişehir İlçe Başkanı Arif Eren “Önce Vatanım ve Milletim, Sonra Partim ve Ben” diyen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kurmuş oldukları Cumhur İttifakının en güzel örneğini Yenişehir’de yaşıyoruz. MHP olarak üretken belediyecilik ve insan odaklı hizmet anlayışımızla cumhur ittifakı çatısı altında birlik, beraberlik ve uyum içerisinde hep birlikte çalışmalarımızı sürdürüyoruz’ dedi.

“VAR GÜCÜMÜZLE ÇALIŞACAĞIZ”

Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın “Üretken belediyecilik anlayışı ile çıktığımız bu yolda 2023 seçimlerine emin adımlarla ilerliyoruz. Sosyal belediyecilik anlayışımızla, çalmadık kapı, girilmedik ev bırakmıyoruz. Vatandaşlarımızın mutluluğu ve refahı her şeyden önemli. Cumhur İttifakı çatısı altında inşallah var gücümüzle çalışıp, Türkiye’nin geleceğini birlikte inşa edeceğiz” dedi.

Öte yandan toplantıya, MHP Genel Sekreteri ve Bursa Milletvekili İsmet Büyükataman, Bursa Milletvekili Hidayet Vahapoğlu, MHP MYK Üyesi Fevzi Zırhlıoğlu, MHP MDK Üyesi Muhammet Tekin, Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın, MHP Bursa İl Başkanı Cihangir Kalkancı, MHP Yenişehir İlçe Başkanı Arif Eren, Ülkü Ocakları İlçe Başkanı Ahmet Çekil, Kadın Kolları Başkanı Gülnür Çalışkan, Ak parti Yenişehir İlçe Başkanı Fikret Hatipoğlu, Büyükşehir Başkan Vekili Süleyman Çelik, BESOB Başkanı Fahrettin Bilgit, Yenişehir Ticaret Odası Başkanı Orhan Torun, Muhtarlar Derneği Başkanı Enver Zengin, Berberler Odası Başkanı Ahmet Akar, Demirciler Odası Başkanı Yusuf Suer, Yağlı Tohumlar Başkanı Hakkı Çetin, TÜRKAV il Başkan Yardımcısı Tuğrul Günay, Türk SAĞLIK-SEN Yenişehir Temsilcisi Meltem Şule Güleç, Türk-Emekli Sen Şube Başkanı Ümit Atasoy, Türk Eğitim Sen İlçe Temsilcisi Cevat Soykan, Yenişehirli Gaziler, Mahalle Muhtarları, Yenişehir MHP İlçe Yöneticileri ve parti üyeleri de katıldı.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Beige Simple Photo Fashion Youtube Thumbnail 2022 06 13T142221.197 “2023 SEÇİMLERİNE HAZIRIZ” için yorumda bulun

    “2023 SEÇİMLERİNE HAZIRIZ” için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak “2023 SEÇİMLERİNE HAZIRIZ” için ilk yorumu yapabilirsin.