BEKLENTİLERİN ÜZERİNDE PERFORMANS GÖSTERİR

·         NOSAB’DAN ÜYELERİNE “ÇALIŞAN BAĞLILIĞI” EĞİTİMİ

·         NOSAB 2021’İN SON EĞİTİMİNDE ÇALIŞAN BAĞLILIĞINI KONU ALDI

 

Çalışan Bağlılığı Uzmanı ve Profesyonel Koç Bertay Fişekçi, çalışan bağlılığını bir zihin durumu olarak tanımlayarak, “Yüksek enerji, kendini işe vermek ile karakterize edilebilecek, pozitif, tatmin edici bir duygu durumudur. Mecbur olmadığımız sorumluluklara bizi iten güçtür” dedi.

 

 

Nilüfer Organize Sanayi Bölgesi (NOSAB) “Finansal Sonuçları İyileştirmek için Çalışan Bağlılığını Artırmanın 3 Yolu” temalı eğitim düzenledi. Online platform üzerinden gerçekleştirilen eğitimde Çalışan Bağlılığı Uzmanı ve Profesyonel Koç Bertay Fişekçi, NOSAB üyelerine çalışan bağlılığı üzerine bilgi verdi.

 

Finansal sonuçları iyileştirmek için çalışan bağlılığını arttırmanın yolları üzerine sunum yapan Fişekçi, çalışan bağlılığı kavramını tanımlayarak önemine vurgu yaptı. Çalışan bağlılığını arttırabilmek için ana stratejileri paylaşan Fişekçi, bağlı ekiplerle performansın artacağını ifade etti.

 

“KENDİMİZİ ADAMA DURUMUDUR”

Fişekçi, çalışan bağlılığını bir zihin durumu olarak tanımlayarak, “Yüksek enerji, kendini işe vermek ile karakterize edilebilecek, pozitif, tatmin edici bir duygu durumudur. Bağlılık mutluluk değildir. Çoğu zaman iş tatmini ile karıştırılmaktadır. Bağlılık, duygusal bağlılığımızı ve kendimizi adama durumumuzu ifade eder. Mecbur olmadığımız sorumluluklara bizi iten güçtür” dedi.

 

“BEKLENTİLERİN ÜZERİNDE PERFORMANS GÖSTERİR”

Bağımsız çalışanların işe karşı genel bir isteksizlik duyduğunu belirten Fişekçi, “Projeleri durdurmak veya yavaşlatmak gibi kasti davranışlar gösterebilirler, şirket içi gelişimle ilgili fırsatlara olumsuz bir yaklaşım içindedir. Bağlı çalışanlar ise genellikle büyük resimle ilgili olumlu görüşlere sahiptir. Beklentilerin üzerinde performans gösterirler” diye konuştu.

 

STRATEJİK, OPERASYONEL VE İNSAN ODAKLI

Çalışanın bağlılığını sağlayan etmenleri; stratejik, operasyonel ve insan odaklı etmenler olarak sıralayan Fişekçi, çalışanın yaptığı işte anlam bulması gerektiğini söyledi. Beceriye uygun işler ve sürdürebilir bir iş yükünün olması gerektiğini vurgulayan Fişekçi, firma kültüründeki uyuma dikkat çekti. Çalışanların takım dinamiğinde kendilerini rahat hissetmeleri gerektiğini belirten Fişekçi, adil ve şeffaf bir ödül sistemi olması gerektiğini de sözlerine ekledi.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. KENDİMİZİ ADAMA DURUMUDUR BEKLENTİLERİN ÜZERİNDE PERFORMANS GÖSTERİR için yorumda bulun

    BEKLENTİLERİN ÜZERİNDE PERFORMANS GÖSTERİR için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak BEKLENTİLERİN ÜZERİNDE PERFORMANS GÖSTERİR için ilk yorumu yapabilirsin.