Bursa’da infaz koruma memurlarını taşıyan otobüse bombalı saldırı

Bursa’nın Orhangazi ilçesinde infaz koruma memurlarını taşıyan otobüsün geçişi sırasında patlama meydana geldi. Olayda 1 infaz koruma memuru şehit oldu, 4 yaralı var. Saldırıyla ilgili açıklama yapan İçişleri Bakanı Soylu, “Bursa-Mudanya yolunda infaz koruma memurlarının geçişi esnasında bir EYP uzaktan kumandayla patlatıldı. Faillerin yakalanması için çalışmalar sürüyor” dedi.

Bugün saat 07.30 sıralarında Osmangazi ilçesinde cezaevine göreve giden infaz koruma memurlarının içinde bulunduğu otobüsün geçişi sırasında patlama meydana geldi.

Patlamada büyük hasar gören otobüste, ilk belirlemelere göre 1 infaz koruma memuru şehit oldu, 4 yaralı var. Yaralılar çevredeki hastanelere götürülürken, araç bir akaryakıt istasyonuna çekildi.

Olayla ilgili açıklama yapan Bursa Valisi Yakup Canbolat, “El yapımı patlayıcı olduğu ve uzaktan kumandayla yönetilmiş olabileceği değerlendirilen bir patlayıcının patlaması sonucunda maalesef bir ceza infaz memurumuz şehit oldu. Bir ağır yaralımız var, onun dışında 3 hafif yaralımız var. Tedbiren otobüste bulunan diğer arkadaşlarımızı da hastaneye sevk ettik, genel sağlık durumlarına bakmak için.” dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu patlamayla ilgili incelemede bulunmak üzere Bursa’ya gidiyor. Twitter’dan açıklama yapan Soylu, “Bursa-Mudanya yolunda infaz koruma memurlarının geçişi esnasında bir EYP’nin uzaktan kumandayla patlatılması sonucu 1 infaz koruma memurumuz şehit oldu. Faillerin yakalanması için çalışmalar sürüyor. Şehidimize Allah’tan rahmet, yaralı personelimize acil şifalar diliyorum.” ifadelerine yer verdi.

Son Dakika: Bursa'da infaz koruma memurlarını taşıyan otobüse bombalı saldırı: 1 şehit, 4 yaralı

Patlamayla ilgili sosyal medyada açıklama yapan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın paylaşımında şu ifadeler yer aldı: “Bursa’da İnfaz Koruma Memurlarının servis aracının geçişi sırasında meydana gelen patlama sonucu, İnfaz Koruma Memurumuz Cengiz Yiğit şehit olmuş, bazı memurlarımız da yaralanmıştır. Şehidimize Allah’tan rahmet; ailesine başsağlığı ve sabır, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. İlk verilere göre uzaktan kumandalı bir EYP’nin patlatıldığı değerlendirilmektedir. Güvenlik güçlerimiz ve ilgili birimlerimiz gerekli tahkikatları sürdürmektedir. Bu alçak pusuyu kuran hain katiller en kısa sürede yakalanacaktır”

Öte yandan patlama nedeniyle İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da Adalet Bakanı Bekir Bozdağ da incelemelerde bulunmak üzere Bursa’ya gidiyor.

KAYNAK HABERLER

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Beige Simple Photo Fashion Youtube Thumbnail 59 Bursa’da infaz koruma memurlarını taşıyan otobüse bombalı saldırı için yorumda bulun

    Bursa’da infaz koruma memurlarını taşıyan otobüse bombalı saldırı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Bursa’da infaz koruma memurlarını taşıyan otobüse bombalı saldırı için ilk yorumu yapabilirsin.