Cumhurbaşkanı Erdoğan ;”Çalışmalar devam ediyor”

Aralık ayında yapılacak olan asgari ücret zammı ile ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan, önceki yapılan zamlardan farklı olacağını belirterek “Havada uçuşan değil yere sağlam basan adımları atacağız” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kazakistan gezisinin dönüşünde gündeme dair merak edilen soruları cevapladı.

Milyonlarca insan, enflasyondaki yüksek oranlar sebebiyle yeni yıla girilirken düzenlenecek asgari ücret oranına gözlerini çevirdi.

Asgari ücretle ilgili kamuoyunda farklı rakamlar ortaya atılırken Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan konuya ilişkin bir açıklama geldi.

“Çalışmalar devam ediyor”

Cumhurbaşkanı Erdoğan asgari ücret konusundaki soruya, Şu anda bu konuyla ilgili çalışmaları başta Vedat Hocamız olmak üzere arkadaşlarımız yapıyorlar. dedi.

“Çok daha farklı bir hazırlığın içindeyiz”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İnşallah bundan öncekilerden çok daha farklı bir hazırlığın içinde olduğunu biliyorum. Ama biz, havada uçuşan değil de yere sağlam basan adımları atacağız ki zihinlere iyi yerleşsin. ifadelerini kullandı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, aralık ayında asgari ücrette tahribatı ortadan kaldıracak düzenleme yapılacağını söylemiş kamuoyunda şu an ifade edilen rakamların da gerçeği yansıtmadığını dile getirmişti.

kaynak ensonhaber

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. askeri ucret Cumhurbaşkanı Erdoğan ;”Çalışmalar devam ediyor” için yorumda bulun

    Cumhurbaşkanı Erdoğan ;”Çalışmalar devam ediyor” için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Cumhurbaşkanı Erdoğan ;”Çalışmalar devam ediyor” için ilk yorumu yapabilirsin.