Erdoğan: Kurban Bayramı Tatili Uzatıldı

Kurban Bayramı Tatili 9 Güne Uzatıldı: Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Açıklamalar

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrası yaptığı açıklamada, kamu çalışanları için Kurban Bayramı sonrasındaki 2 günlük süreyi idari izin kapsamına aldıklarını duyurdu. Bu kararla birlikte Kurban Bayramı tatili 9 güne uzatılmış oldu. Ayrıca, Erdoğan emeklilerin bayram ikramiyelerinin de 10-14 Haziran tarihleri arasında hesaplara yatırılacağını belirtti.

Erdoğan, Kabine Toplantısı’nın ardından yaptığı konuşmada, Kayseri’de eğitim uçuşu sırasında kaza kırıma uğrayan uçakta şehit olan pilotlara Allah’tan rahmet diledi ve ailelerine başsağlığı dileklerini iletti. Ayrıca, Erdoğan, hükümetlerinin 14-28 Mayıs seçimlerinden sonra oluşturdukları kabine ile bir yılını doldurduklarını hatırlattı ve millete teşekkür etti.

Erdoğan’ın açıklamaları şu şekilde devam etti: “Biz, demokrasilerde halka hesap vermenin önemini biliyoruz. Yaklaşık 22 yıldır iktidarda olmamıza rağmen, her seçimde millete hesap verdik ve ibra olduk. Türkiye’nin her vilayetinde doğrudan halka hesap verdik, kaynakların nereye harcandığını şeffaf bir şekilde açıkladık. Biz, 85 milyonun tamamının hükümetiyiz. Her kesimin temsilcisini dinleyip, onların isteklerine cevap vermeye çalışıyoruz.”

Erdoğan, adalet hizmetlerinin kalitesinin iyileştirilmesine de önem verdiklerini vurgulayarak, son bir yılda yapılan çalışmalara değindi. Adalet hizmetlerindeki gelişmeleri anlatarak, Türkiye’nin her alanda ilerlemesine devam edeceğini ifade etti.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Erdogan Kurban Bayrami Tatili Uzatildi Erdoğan: Kurban Bayramı Tatili Uzatıldı için yorumda bulun

    Erdoğan: Kurban Bayramı Tatili Uzatıldı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Erdoğan: Kurban Bayramı Tatili Uzatıldı için ilk yorumu yapabilirsin.