Erdoğan’dan son dakika açıklamalar

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Bahçeli Elbistan’da konuşuyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Kahramanmaraş Elbistan’da açıklamalarda bulunuyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın deprem bölgelerine ziyareti devam ediyor.

Bugün Kahramanmaraş Elbistan, Afşin ve Malatya’nın Doğanşehir ilçelerine ziyarette bulunacak Cumhurbaşkanı Erdoğan, öğle saatlerinde Elbistan’da bulunan Kardeş Şehir Geçici Konaklama Merkezi’ne geldi.

Burada, afetzedeleri ziyaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve BBP Genel Başkanı Mustafa Destici de eşlik etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ziyaretleri ardından açıklama yapıyor.

Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları:

9 saat arayla meydana gelen depremler ilçemizde çok büyük hasara yol açtı. Bilim insanları maruz kaldığımız afeti istisnai bir doğa hadisesi olarak tanımlıyor. Artçı sarsıntılar devam ediyor. Malatya’da ne yazık ki can kayıplarımız oldu. Hasarlı binalardan uzak durmamız gerektiğinin altını bir kez daha çizmek istiyorum.

Hayatını kaybeden Elbistanlı kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Milletimizin sergilediği dirayet ve metanet karşısında duygulanmamak mümkün değil.

Arama kurtarma çalışmalarına destek verenlere teşekkür ediyorum.

Depremden etkilenen vatandaşlarımızın dertlerine derman olmak için canla başla çalışıyoruz. Toplam 20 bin 30 depremzedemizin tahliyesini gerçekleştirdik. Çadırkent ve konteynerkent kurulumunu sürdürüyoruz. Yurtlarda ve diğer alanlarda 461 bin vatandaşımızı ağırlıyoruz. İlçeleriyle birlikte şehrimizde 24 bin konteyner çalışması yaptık.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Erdoğandan son dakika açiklamalar Erdoğan’dan son dakika açıklamalar için yorumda bulun

    Erdoğan’dan son dakika açıklamalar için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Erdoğan’dan son dakika açıklamalar için ilk yorumu yapabilirsin.