Hulusi Akar’dan teröristler için taziye mesajı paylaşan ABD’ye sert tepki

ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığının, öldürülen terör örgütü YPG/PKK elebaşı için taziye mesajı yayımlaması Türkiye cephesinde tepkiyle karşılandı. Skandal mesajı değerlendiren Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, “Bir akıl tutulması, izahı yok bunun. Amerikalı müttefiklerimiz yarın hatırlayınca üzülecekler, ‘Çok yanlış bir şey yaptık’ diyecekler.” dedi.

Türkiye, geçtiğimiz günlerde Suriye’nin kuzeyindeki nokta operasyonla 3 PKK/YPG’li teröristi etkisiz hale getirdi. ABD Merkez Komutanlığı (CENTCOM) da bir skandala imza atarak kadın teröristler için taziye mesajı yayımladı.

“AKIL TUTULMASI”

AA Editör Masası’nda gündeme ilişkin soruları yanıtlayan Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, bu mesaja çok sert tepki gösterdi. Akar, “Bir akıl tutulması, izahı yok bunun. Amerikalı müttefiklerimiz yarın hatırlayınca üzülecekler, ‘Çok yanlış bir şey yaptık’ diyecekler.” ifadelerini kullandı.

“ENİNDE SONUNDA ANLAYACAKLAR”

Bakan, “ABD, PYD/YPG’den vazgeçer mi?” sorusuna ise şu sözlerle yanıt verdi: “Vazgeçecek. Terörle, teröristle yaşanmaz. Eninde sonunda bunu anlayacaklar.”

kaynak sondakika

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. hulusi akar Hulusi Akar’dan teröristler için taziye mesajı paylaşan ABD’ye sert tepki için yorumda bulun

    Hulusi Akar’dan teröristler için taziye mesajı paylaşan ABD’ye sert tepki için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Hulusi Akar’dan teröristler için taziye mesajı paylaşan ABD’ye sert tepki için ilk yorumu yapabilirsin.