İNEGÖL BELEDİYESİNDEN DİLENCİ OPERASYONU

İnegöl Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler rutin olarak gerçekleştirdiği denetimleri Ramazan ayında daha da sıklaştırdı.

Daha önce de “Dilencilik Meslek Olmasın” etiketiyle sosyal farkındalık çalışmaları yapan İnegöl Belediyesi, dini duyguları istismar eden kişilere itibar edilmemesi konusunda mücadelesini sürdürmeye devam ediyor. Sürekli olarak cadde ve sokaklarda denetim halinde olan İnegöl Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, rutin devam ettiği denetimlerini Ramazan ayında daha da sıklaştırdı.

dilenci operasyon 3

 

34 DİLENCİ YAKALANDI

Ramazan ayı ile birlikte İnegöl Belediyesi Zabıta ekipleri çoğunluğu şehir dışından olan dilencilerin artması üzerine sıklaştırdığı denetimlerde 34 “istismarcı dilenciyi” yakalayarak gözaltına aldı. Yakalanan dilencilere kimlik kontrolü yaparak cezai işlem uygulayan ekipler, farklı şehirlerden geldiği tespit edilen kişileri de Şehirler Arası Terminaline kadar nezaret ederek geldikleri şehirlere geri gönderdiler.

dilenci operasyon 2 1

CEBİNDEN 11.330 TL PARA ÇIKTI.

Zabıta ekiplerini şaşırtan olay ise Arife günü meydana geldi. İnegöl Belediyesi Zabıta Müdürlüğü sivil ekipleri ile denetim halindeyken kadın dilenciyi takibe aldı. Küçük yaştaki çocuğunu da alet eden istismarcı dilenciyi gözaltına alan ekipler merkezde yaptığı incelemeler neticesinde dilencinin üzerinden çıkan 11.330 TL’ye el koydu. Fatıma S., isimli dilenciye 5326 saylı Kanunun 33/1 maddesine göre cezai  işlem uyguladı.

1 SAAT SONRA TEKRAR YAKALANDI

Cezai işlem uyguladıktan sonra serbest bırakılan dilenci, 1 saat sonra tekrar dilenirken yakalandı. Ekipler bu kez de yaptığı kontrolde istismarcı kadının dilenerek 1 saat içerisinde 500 TL elde ettiğini tespit etti. Dilenci kadın burada yapılan incelemeler sonrası haklarında işlem yapılmak üzere adli birimlere teslim edildi.

YARDIMLAR YAPILIYOR, BU KİŞİLERE İTİBAR ETMEYİN

İhtiyaç sahibi olduğunu söyleyip dilenen kişilere itibar edilmemesi konusunda bir kez daha uyarıda bulunan İnegöl Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, “Hem ilçemiz hem de ülkemiz genelinde yardıma ihtiyacı olan vatandaşlarımıza sahip çıkılıyor, gerekli yardımlar yapılıyor. Sokak ve caddeleri mesken tutan kişiler dilenciliği meslek edinip ciddi kazançlar sağlıyor. Vatandaşlarımızın bu kişilere kesinlikle itibar etmemesini önemle rica ediyoruz. Dilencilerle karşılaşan vatandaşlarımız 153 hattımız üzerinden belediyemize ulaşıp bildirimde bulunarak haksız kazanç sağlayanların yakalanmasında önemli pay sahibi olacaklardır.” açıklamasında bulundu.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. dilenci operasyon 1 İNEGÖL BELEDİYESİNDEN DİLENCİ OPERASYONU için yorumda bulun

    İNEGÖL BELEDİYESİNDEN DİLENCİ OPERASYONU için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak İNEGÖL BELEDİYESİNDEN DİLENCİ OPERASYONU için ilk yorumu yapabilirsin.