Kültür Sanatta Kadın Eli: Orhangazi’de Tiyatro Şöleni

Belediye Başkanı Bekir Aydın Orhangazi Belediyesi ve Kent Konseyi Kadın Meclisi tiyatro grubu tarafından sahnelenen “Kadınlık Bizde Kalsın” adlı tiyatro oyununu izledi. Yönetmenliğini Münevver Molla’nın üstlendiği ve Yılmaz Erdoğan’ın kaleme aldığı eser, ev kadınlarından oluşan bir oyuncu kadrosuyla sahneye kondu. Tiyatro oyununu Belediye Başkanı Aydın’ın yanı sıra Başkan Yardımcıları Lütfi Bakırdan, İbrahim Altuntaş, Kent Konseyi Başkanı Şinasi Kaya ve çok sayıda sanatsever izledi. Tiyatro eseri, Orhangazili sanatseverler tarafından takdirle karşılandı.

 

Oyunun ardından yönetmen Münevver Molla’ya Başkan Aydın tarafından çiçek sunularak,  performansları için teşekkür edildi. Aydın, kadın meclisi tiyatro grubunun muhteşem bir sanat gösterisi sergilediğini belirtti ve tüm oyuncuları tebrik etti.

 

Amatör kadın tiyatro sanatçıları Işıl Uz, Mine Aydın Acarlar, İlknur Uludağ, Serpil Belli, Gülderen Özcan, Pervin Şahin Çay, Şeyda Ercan ve genç oyuncu Berra Ercan’ın rol aldığı oyun, izleyicilere unutulmaz anlar yaşattı. Oyuna ses ve ışık desteği Sinan Sarıca ve Eyüp Talha Şahin tarafından sağlanırken, sahne arkasında Hülya Can ve Irmak Erdem görev aldı.

 

“Kadınlık Bizde Kalsın”, kadınların tarihsel ve güncel konumlarını mizahi bir dille ele alarak, toplumsal cinsiyet rolleri üzerine düşündürücü bir perspektif sunuyor. Oyun, kadınların güçlü ve bağımsız karakterlerini ön plana çıkararak, toplumda kadınların daha görünür ve etkin roller üstlenmelerinin önemini vurguluyor.

 

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. 2 Kültür Sanatta Kadın Eli: Orhangazi’de Tiyatro Şöleni için yorumda bulun

    Kültür Sanatta Kadın Eli: Orhangazi’de Tiyatro Şöleni için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Kültür Sanatta Kadın Eli: Orhangazi’de Tiyatro Şöleni için ilk yorumu yapabilirsin.