Kültürlü Gençlerden Deprem Bölgesine Yardım

Diplomasız kimse kalmasın diye kurulan ve özellikle açık öğretim eğitimi alan gençleri desteklemek amacıyla kurulan Kültürlü Gençlik Derneği, İstanbul ve ilçelerinde faaliyetlerini sürdürüyor.

fa45a928 b845 44cb b4e0 a231a8c97559

Denek kendi alanında faaliyetlerini yoğun olarak devam ettirirken toplumsal olaylara da duyarsız kalmıyor.

500’ü aşkın üyesi olan dernek, Türkiye’yi sararsan deprem afetin yaşandığı bölgelere yardım etmek için harekete geçti. Toplanan yarfımları dernek binasında toplayıp ayrıştırarak kolilere yerleştirerek göndermeye hazır hale getiriyorlar.

4fdfee76 debc 419e b7da 50761d9c8ea6

Derneğimizin başkanı Bekir Kaplan 2 gündür bölgede bulunan ekibimizle birlikte yardımlara devam ediyor.

Aralarında benimde çok yakinen taşıdığım Azerbaycan’dan arkadaşımız Samiral Usuboğlu olması çalışmayı dahada değerli kılıyır, Var olsunlar.

Başlattıkları kampanya ile aralarında topladıkları malzemeleri koliliyerek deprem bölgesine ulaştırılmak üzere AFAD merkezine teslim etti.

EĞİTİM NEFERLERİ
Kültürlü Gençlik Derneği, iki buçuk milyon kişinin okuma-yazma bilmediği, yirmi milyona yakın insanın da ortaokul ve lise diplomasına sahip olmadığı ülkemizde eğitim seviyesini yükseltmeye çalışıyor…

WhatsApp Image 2023 02 08 at 20.48.12

Derneğin kuruluş amaçları arasında, eğitimini yarıda bırakmış vatandaşları Milli Eğitim Bakanlığı yönetimindeki Açık Ortaokul ve Açık Lise programlarına yönlendirmek, Açık Ortaokul ve Açık Lise öğrencilerinin soru ve sorunlarına yönelik hizmetlerde bulunmak ve kültürel faaliyetlerle “daha kültürlü ve eğitimli gençliğin” oluşmasına yardımcı olmak yer alıyor.

Hatay , Adıyaman , Kahramanmaraş , Diyarbakır , Şanlıurfa , Malatya , Adana , Osmaniye Gaziantep , Kilis’e

Kültürlü gençlik derneği ve Usuboğlu Group Yönetim Kurulu Başkanı Samiral Usuboğlu olarak bütün yardımlarımızı yaptık yapmaya devam ediyoruz.

sizinleyiz
Bütün dünya seninledir Türkiyem
Acınız acımızdır
Bizim evimiz sizin evinizdir
Bir millet tek yüreğiz

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. 6b4e4423 d702 4c97 bc67 caf47d6fde43 Kültürlü Gençlerden Deprem Bölgesine Yardım için yorumda bulun

    Kültürlü Gençlerden Deprem Bölgesine Yardım için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Kültürlü Gençlerden Deprem Bölgesine Yardım için ilk yorumu yapabilirsin.