MÜSİAD, MESLEKİ EĞİTİMİ MASAYA YATIRDI…

Müstakil Sanayici ve İşadamları (MÜSİAD) Bursa Şubesi Başkanı Nihat Alpay ve yönetim kurulu üyeleri, Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Serkan Gür’ü ağırladı.

MÜSİAD Bursa Şubesi, alanında uzman kişileri, kurum temsilcilerini ve şehrin yöneticilerini, yönetim kurulu toplantılarına davet ederek üyeleriyle buluşturmaya ve ülke ekonomisine katkı sağlayacak iş birliklerine imza atmaya devam ediyor.

Bu kapsamda Kültürpark’taki dernek merkezinde yapılan toplantıda MÜSİAD Bursa Şubesi Başkanı Nihat Alpay ve yönetim kurulu üyeleri, Bursa İl Eğitim Müdürü Serkan Gür’ü ağırladı.

Toplantıda meslek liselerinin iyileştirilmesi, kalifiye eleman eksikliği, eğitim alanındaki yenilikler ile Bursa İl Eğitim Müdürlüğü ve MÜSİAD Bursa Şubesi arasındaki iş birlikleri masaya yatırıldı.

Toplantının açılışında konuşan Başkan Nihat Alpay, yönetim kurulu toplantılarında, çeşitli konularda ilgili kurumların temsilcilerini ağırlayarak bilgi alışverişinde bulunduklarını ifada ederek şöyle konuştu:
“Sektörlerde yaşanan ara eleman eksikliği her kesin malumu. Kalifiye ve ara eleman sorununun çözümünde meslek liseleri çok önemli rol oynuyor. Mesleki eğitimin eski günlerdeki ihtişamına kavuşması için yapılabilecekleri, sektör temsilcilerimizle ele almalıyız. Bu kapsamda eğitim kurumlarımızın temsilcileriyle birlikte, görevine kısa bir süre önce başlayan ve mesleki eğitim alanında yaptığı çalışmalar ile imza attığı projelerle tanınan Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Serkan Gür misafirimiz. MÜSİAD olarak, Mimar Sinan Mesleki ve Anadolu Lisesi’nin de hamisi olduğumuzu hatırlatmak isterim. Pandemi nedeniyle çok fazla etkinlik yapamasak da üyelerimizle fırsat buldukça ziyaret ediyoruz. Öğrenci kardeşlerimizle bir araya gelmeye çalışıyoruz. Meslek okullarının iyileştirilmesi konusundaki çalışmalarımız da sürüyor.”

Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Serkan Gür de yaptığı konuşmada, Bursa’da MÜSİAD’ın çok önemli projeleri hayata geçirdiğini ve daha önce de sektör kurullarıyla başarılı projelere imza attıklarını belirterek, “Bursa temelli çok önemli Ar-Ge çalışmalarımız var. Burası göç alan bir şehir. MÜSİAD’a Mimar Sinan Lisesi’ne verdiği destekten dolayı teşekkür ederim. Meslek liselerimizin sektör kurullarınızla eşleşmesi en önemli politikalarımızdan bir tanesi. Meslek liseleri aynı zamanda milletin üretim fabrikaları olarak da işlev görüyor. Mesleki okullarımız için üretim ve sektörel entegrasyon temelinde bir yapılanma öngörülüyor. Bursa’da MÜSİAD, bu konuda en önemli temsilcilerden birisi” diye konuştu

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. MUSIAD FOTO 1 MÜSİAD, MESLEKİ EĞİTİMİ MASAYA YATIRDI… için yorumda bulun

    MÜSİAD, MESLEKİ EĞİTİMİ MASAYA YATIRDI… için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak MÜSİAD, MESLEKİ EĞİTİMİ MASAYA YATIRDI… için ilk yorumu yapabilirsin.