Putin tezahüratı dünya basınında olay oldu

Fenerbahçe, çarşamba akşamı Şampiyonlar Ligi 2. ön eleme turunda evinde Ukrayna temsilcisi Dinamo Kiev’i ağırladı. Ukrayna ekibi uzatmalarda attığı golle mücadeleyi 2-1 kazanarak bir üst tura çıktı. Ancak mücadeleye skordan çok başka bir olay daha damga vurdu. Fenerbahçe taraftarı, Kiev’in golünün ardından Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin tezahüratı yaptı. Putin tezahüratı dünya basınında olay oldu.

enerbahçe taraftarlarının bir bölümünün Kiev’li bir futbolcunun abartılı gol sevincinden sonrası Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin adına tezahürat yapması farklı ülkelerin vatandaşlarının tepkisini çekti.

Britanya tabloiti Daily Star, olayı ”utanç verici” olarak nitelendirdi. Daily Star, sosyal medyada bazı kullanıcıların Fenerbahçe’nin UEFA müsabakalarından men edilmesi için çağrı yaptığını belirtti.

Fransız spor kanalı CNEWS ise taraftarın tezahüratını ”sürreal” olarak nitelendirdi. Sırp haber portalı Republika da olayı ”İstanbul’da skandal” başlığıyla gördü.

Ukrayna’nın Kyiv Independent gazetesinden gazeteci Oleksiy Sorokin, ”Fenerbahçe hem saha içinde hem de saha dışında kaybeden oldu” değerlendirmesinde bulundu.

kaynak yenişafak

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. love putin Putin tezahüratı dünya basınında olay oldu için yorumda bulun

    Putin tezahüratı dünya basınında olay oldu için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Putin tezahüratı dünya basınında olay oldu için ilk yorumu yapabilirsin.