Taksim’in acısı henüz tazeyken yapılan paylaşım ekipleri harekete geçirdi!

İstiklal Caddesi’nde 6 kişinin hayatını kaybettiği terör saldırısının ardından Eskişehir’de kentin haritasının üzerine bomba işaretiyle geri sayım ibaresi ekleyen bir kişi, düzenlenen operasyon sonucu gözaltına alındı. Beyoğlu Taksim İstiklal Caddesi’nde dün akşam saatlerinde meydana gelen terör saldırısının ardından bugün sosyal medya üzerinden Eskişehir‘de de patlama olacağına ilişkin paylaşımlarda bulunan ve kentin haritasının olduğu fotoğraf üstüne geri sayım ibaresi ekleyen şüpheli polis ekiplerince takibe alındı.

GÖZALTINA ALINDI

Takip sonucunda ekipler, şüpheli kadının Gökmeydan Mahallesi Burçin Sokak’taki bir evde olduğunu tespit etti. Bunun üzerine şüpheli, Eskişehir Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele (TEM), İstihbarat, Siber Suçlarla Mücadele ve Özel Harekât Şube Müdürlüğü ekiplerince düzenlenen operasyonla gözaltına alındı.

SORGU İÇİN EMNİYETE GÖTÜRÜLDÜ

Şüphelinin evinde yapılan aramada söz konusu paylaşımda kullanıldığı iddia edilen dijital materyal ele geçirildi. Sağlık kontrolünden geçirilmek üzere Eskişehir Yunus Emre Devlet Hastanesine sevk edilen şüpheli, akabinde sorgusu için emniyete götürüldü. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.   eskiehir

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. dcfcgh Taksim’in acısı henüz tazeyken yapılan paylaşım ekipleri harekete geçirdi! için yorumda bulun

    Taksim’in acısı henüz tazeyken yapılan paylaşım ekipleri harekete geçirdi! için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Taksim’in acısı henüz tazeyken yapılan paylaşım ekipleri harekete geçirdi! için ilk yorumu yapabilirsin.