Ticaret Bakanı Prof. Dr. Ömer Bolat,

 

“Turquality, Türk ürünlerinin dünyada bilinilirliğini ve cazibesini arttırma programıdır”

 

Turquality ve marka uzmanlık eğitimi mezunları İTÜ Maslak Kampüsü Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde, 30 Nisan 2024 Salı günü gerçekleşen törende diplomalarını aldı. Turquality ve Döviz Kazandırıcı Faaliyetler (TDKF) Derneği, İTÜ ve Progroup Danışmanlık iş birliği ile bu yıl 4.’sü yapılan “Turquality – Marka Uzmanlık ve Vizyon Programı”nı başarıyla tamamlayan öğrencilere Turquality  – Marka Uzmanlık ve Vizyon Programı Diploma Töreni düzenlendi.

 

377 firmanın 400 markası destekleniyor

 

Turquality’nin Türk ürünlerinin dünyada bilinirliğini ve cazibesini artırma programı olduğunu ifade eden Ticaret Bakanı Prof. Dr. Ömer Bolat, Turquality ve Marka Destek programı ile yaklaşık 377 firmanın 400 markasının desteklendiğini açıkladı.

Türkiye’den dünyaya 10 milyar dolar, 15 milyar dolar, 20 milyar dolar ihracat yapan firmaların olmasını hedeflediklerini kaydeden TDKF Derneği Kurucu Başkanı Kürşad Tüzmen, Turquality ile kilogram başına ihracatın 1,5- 2 dolardan, 12-15 dolara çıkabildiğini belirtti.

Turquality eğitimi alan kişilerin, ihracat ve döviz kazandırma konusundaki performansının %90’a çıktığını ifade eden  Progroup Yönetim Kurulu Başkanı ve TDKF Derneği İcra Kurulu Başkanı Salim Çam, bugüne kadar Turquality marka rehberliği sonucunda 110 firmaya öncülük etmenin ve 400’ü aşkın kişiye Turquality marka uzmanlığı alanlarında istihdam sağlamanın haklı gururunu yaşadıklarını sözlerine ekledi.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Diploma Toreni Ticaret Bakanı Prof. Dr. Ömer Bolat, için yorumda bulun

    Ticaret Bakanı Prof. Dr. Ömer Bolat, için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Ticaret Bakanı Prof. Dr. Ömer Bolat, için ilk yorumu yapabilirsin.