Ümit Özdağ, Sedat Peker’i Türkiye’ye getirmek için kolları sıvadı

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, suç örgütü liderliği suçlamasıyla Türkiye’de hakkında yakalama kararı bulunan Sedat Peker’le ilgili dikkat çeken açıklamalara imza attı. Özdağ, Peker’le görüşebilmek adına Birleşik Arap Emirlikleri’ne mektup yazdığını belirterek, “Peker’in tanık koruma programı kapsamında geri dönmesini sağlayacağız” dedi.

Türkiye’de hakkında “suç örgütü liderliği” suçundan yakalama kararı bulunan Sedat Peker‘in son olarak Birleşik Arap Emirlikleri’nde olduğu biliniyordu. Uzun zamandan bu yana sessizliğini koruyan Sedat Peker hakkında, Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’dan dikkat çeken bir açıklama geldi.

“TÜRKİYE’YE GERİ DÖNMESİNİ SAĞLAYACAĞIZ”

Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ, “Peker’in tanık koruma programı kapsamında geri dönmesini sağlayacağız. Birleşik Arap Emirlikleri’nde (BAE) kendisiyle görüşmeyi istiyorum.” dedi.

BİRLEŞİK ARAP EMİRLİKLERİ’NE MEKTUP YAZDI

Açıklamasının devamında Birleşik Arap Emirlikleri Büyükelçiliği’ne bir mektup yazdığını belirten Özdağ, “Dün BAE Büyükelçiliği’ne resmi mektup yazarak Zafer Partisi Genel Başkanı ve milletvekili olarak BAE’yi ziyaret etmek istediğimi bildirdim. Bu ziyaret sırasında Sedat Peker’le ve ailesiyle görüşmek istediğimi ifade ettim” şeklinde konuştu.

haberler

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. ghxch Ümit Özdağ, Sedat Peker’i Türkiye’ye getirmek için kolları sıvadı için yorumda bulun

    Ümit Özdağ, Sedat Peker’i Türkiye’ye getirmek için kolları sıvadı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Ümit Özdağ, Sedat Peker’i Türkiye’ye getirmek için kolları sıvadı için ilk yorumu yapabilirsin.