ÜRÜNLERİMİZİN İHRACAT KİLOGRAM FİYATINI 14 EURO DÜZEYİNE ÇIKARTTIK”

 

Makine sektörüne yönelik dişli üretimi konusunda ülkemizin öncü markalarından biri olan Yavuzlar Dişli, Almanya’da düzenlenen Hannover Messe Fuarı’nda ürünlerini sergilerken önemli bağlantılarla Bursa’ya döndü.

Yavuzlar Dişli Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Serdar Sağlam, fuarın ardından yaptığı değerlendirmede, “Yavuzlar Dişli olarak 27 yıllık dişli üretimindeki tecrübemizin yanı sıra YDS Technology markamızla sert malzeme kesim makine imalatı ve ihracatını gerçekleştiriyoruz. Firmamız açısından ihracatımıza katkı sağlayacak şekilde güzel bir fuar geçirdik” dedi.

2023 yılını ihracat açısından oldukça verimli geçirdiklerini söyleyen Serdar Sağlam, “Geçtiğimiz yıl ürünlerimizin ihracat kilogram fiyatını 14 euro düzeyine çıkarttık. Bunun en büyük nedenlerinden biri ise yurt dışında bizi ilgilendiren en önemli fuar durumundaki Hannover Messe fuarına katılmamız oluyor” şeklinde konuştu.

“VERİMLİ BİR FUAR KATILIMI OLDU”

Kendileri açısından çok verimli geçen Hannover Messe Fuarı’nda önceki yıllara oranla genelde bir durgunluk gözlediklerini ifade eden Yavuzlar Dişli Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Serdar Sağlam, fuarda Çinli firmaların ağırlığının olduğunu dile getirdi.

Serdar Sağlam, “Fuarda yapay zeka, karbon-nötr üretim, enerji sistemleri, Endüstri 4.0 ve Üretim-X ile hidrojen ve yakıt hücrelerinin ön plana çıktığını gözlemledik. Ülkemizden yaklaşık 150 katılımcının ve Bursa’dan 14 firmanın iştirak ettiği Hannover Messe Fuarı bu yıl önceki yıllara göre çok daha sakin geçti. Almanya’nın vize uygulamasını zorlaştırması katılımı etkilemiş” dedi.

Yavuzlar Dişli Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Serdar Sağlam ihraç ürünlerinin dış pazarlarda tanıtımına yönelik sürdürdükleri çalışmalar kapsamında yurt dışı fuarlara katılmaya devam edeceklerini de sözlerine ekledi.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. URUNLERIMIZIN IHRACAT KILOGRAM FIYATINI 14 EURO DUZEYINE CIKARTTIK22 ÜRÜNLERİMİZİN İHRACAT KİLOGRAM FİYATINI 14 EURO DÜZEYİNE ÇIKARTTIK” için yorumda bulun

    ÜRÜNLERİMİZİN İHRACAT KİLOGRAM FİYATINI 14 EURO DÜZEYİNE ÇIKARTTIK” için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak ÜRÜNLERİMİZİN İHRACAT KİLOGRAM FİYATINI 14 EURO DÜZEYİNE ÇIKARTTIK” için ilk yorumu yapabilirsin.