Korkmaz Karaca’dan ilk açıklama

Suç örgütü lideri Sedat Peker’in iddialarında adı geçen Korkmaz Karaca, sağlık sorunlarını ileri sürerek hem Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu Üyeliğinden hem de AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyeliği ve Yerel Yönetimler Başkan Yardımcılığından istifa etti. Gazeteci Barış Yarkadaş’a yaşanan gelişme sonrası açıklamalarda bulunan Karaca, “Kimin elinde hangi bilgi belge varsa savcılığa versin. Devletten ihale almadım” dedi.

Suç örgütü lideri Sedat Peker’in yolsuzluk ağı iddiaları ve Sezgin Baran Korkmaz olayıyla gündeme gelen Korkmaz Karaca Korkmaz Karaca, istifa dilekçelerini Cumhurbaşkanlığına ve AK Parti Genel Başkanlık makamlarına sundu. Karaca, sosyal medya hesabından her iki makama hitaben ayrı ayrı yazdığı istifa dilekçelerini paylaştı.

SAĞLIĞINI GEREKÇE GÖSTERDİ

Dilekçelerde 2022 yılı içinde 3 kalın bağırsak ameliyatı geçirdiğini belirten Karaca, özellikle geçen hafta kendisine yönelen “sosyal medya linci”nin sağlığını tehdit eder hale geldiğini ifade etti.

Korkmaz Karaca, bu sebeplerle Cumhurbaşkanlığındaki ve AK Parti’deki tüm görevlerinden istifa ettiğini kaydetti. Karaca, 2021’den bu yana AK Parti MKYK ve Yerel Yönetimler Başkan Yardımcılığı, 2018 Ekim ayından bu yana da Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu Üyeliği görevlerini yürütüyordu.

Gazeteci Barış Yarkadaş, istifasının ardından Korkmaz Karaca ile konuştuğunu belirtirken sosyal medya hesabından görüşmenin detaylarını ise şu ifadelerle açıkladı:

“1- Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu Üyesi Korkmaz Karaca’yı istifa haberi sonrası aradım. Karaca, ‘İstifa hakkında Sn. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile Sn. İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu bilgilendirdim. Her ikisine de sonsuz teşekkür ederim’ dedi.

2 -Korkmaz Karaca’ya Mine Sirenen’le ilgili iddiaları da sordum. Karaca, ‘Görüşmediğimizi ve herhangi bir talebim olmadığını kendisi de söylediği halde lince uğruyorum. Sağlığım bozuldu. Kimin elinde hangi bilgi belge varsa savcılığa versin. Devletten ihale almadım’ diye konuştu.

3- Karaca, son dönemdeki iddialar yüzünden çocuğunun çok etkilendiğini ve bu yüzden özel sektördeki işine döneceğini belirterek, ‘Görevimden istifa ettim ama 2023 yolunda hep Sn. Cumhurbaşkanımızla beraber yürümeye devam edeceğiz. Bu istifa hakkında iddia bulunanlara örnek olsun enim veremeyeceğim bir hesabım yok.

4 – Her gün aynı suçlamalarla uğraşmaktan yoruldum. İstifamı kabul eden Sn. Cumhurbaşkanımız ve Sn. İçişleri Bakanımıza şükranlarımı sunuyorum ‘ dedi. Karaca’nın aktardıkları özetle bunlar… Karaca, Erdoğan ve Soylu’ya yakın bir isimdi.”

Karaca, daha önce de Peker’in Sezgin Baran Korkmaz ile ilgili açıklamalarında yer almıştı. Sedat Peker’in ifşalarıyla gündeme gelen Korkmaz Karaca’nın Sezgin Baran Korkmaz’ın yalısına çok sık gittiği ortaya çıkmış, Karaca da “Yakıt masrafını kendim karşıladım” diyerek durumu kabul etmişti.

kaynak haberler

 

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Sedat Pekerin iddialarinda adi gecen Korkmaz Karaca istifa sonrasi ilk kez konustu Korkmaz Karaca’dan ilk açıklama için yorumda bulun

    Korkmaz Karaca’dan ilk açıklama için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Korkmaz Karaca’dan ilk açıklama için ilk yorumu yapabilirsin.