Emin Adanur deprem bölgesine iş makinaları yardımı gönderdi

Bursalı İş İnsanı Ergünkent İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Emin Adanur, Kahramanmaraş merkezli 10 ili kapsayan deprem bölgesine önceki gün yapmış olduğu 1 tır çocuk kıyafeti yardımının ardından dün gece içinde iş makinaları bulunan 5 tırı gönderdi.

Emin Adanur’dan deprem bölgesine iş makinaları yardımı

Emin Adanur dün akşam saatlerinde deprem bölgesindeki Hatay’a iş makinaları ve teçhizatların bulunduğu 5 tır araç gönderdi.

9575174b fdbe 4ffc be53 b48818762dba 2

Hamitler’deki yüklemeleri yerinde inceleyen Adanur, “Bu üzücü olayı hep birlikte atlatacağız. Türkiye olarak birlikte olduğumuz sürece aşamayacağımız engel yok. Oradaki kardeşlerimizin yanındayız. Bölgeden misafir edeceğimiz 11 vatandaşımızın yarın Bursa’da olmalarını bekliyoruz. 1 tır çocuk montunu da bölgeye gönderdik” diye konuştu.

0475d419 871f 4982 aacc 05d9618d3162 1 740x420 2

“TOPLUMSAL ACIYA MERHEM OLMAYA ÇALIŞIYORUZ”

Adanur, “AFAD ile koordineli şekilde hareket ediyoruz. Yaptığımız görüşmelerde bölgeye iş makinası gönderme kararı aldık. 10 ilde böyle bir yıkım yaşanması çok üzücü. Fakat bizim de yapabileceğimiz bir şeyler var ve bizde yaşadığımız bu toplumsal acıya merhem olmaya çalışıyoruz. Hatay’a uğurladığımız 11 iş makinası inşallah hayırlı haberlerle döner” şeklinde konuştu.

“KENTSEL DÖNÜŞÜMÜN ÖNEMİNİ BİR KEZ DAHA GÖRDÜK”

Emin Adanur, neredeyse yerle bir olan 10 ilde ki binaların ne kadar kalitesiz olduğunu yaşanan depremin ön plana çıkardığını belirterek kentsel dönüşümün önemini vurguladı. Adanur, “Bir kez daha riskli binaların yeniden inşası ve kentsel dönüşümün gerekliliğini görmüş bulunuyoruz. Özellikle 1050 Konutlar bölgesi ve Ataevler bölgesi gibi acilen dönüşüme girmesi gereken alanlar var. Bu acıları tekrar yaşamamak için, evlerinizde huzurlu ve güvenli yaşayabilmek için lütfen binalarınızda risk görüyorsanız dönüşüme girmesi için adım atın” ifadelerini kullandı.

ab21f060 704a 43ce 8dfa 1a515ef5cf4c

Yükleme çalışmalarını takip eden ve “Birlikte aşamayacağımız engel yok” diyen Vatan Partisi Bursa İl Başkanı Dilek Çınar ise, “10 ilimizde büyük hasar mevcut. Depremin ilk anından itibaren 81 ilde koordineli bir şekilde çalışmalarımıza başladık. Ev ev dolaşıp temel ihtiyaç malzemelerini topluyoruz. Emin Adanur gibi iş insanlarımız, kahramanlarımız sayesinde bölgeye nefes olabilecek çalışmalar hayata geçiriliyor. Acımız ortak. Yaralarımızı birbirimize kenetlenerek saracağız” diye konuştu.

ENB 9110
d6ae0191 1fc3 4329 9300 96d36025d220 4

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Emin Adanur deprem bölgesine iş makinalari yardimi gönderdi Emin Adanur deprem bölgesine iş makinaları yardımı gönderdi için yorumda bulun

    Emin Adanur deprem bölgesine iş makinaları yardımı gönderdi için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Emin Adanur deprem bölgesine iş makinaları yardımı gönderdi için ilk yorumu yapabilirsin.