BUTTİM’İN REVİZYON İSTEDİĞİ ULAŞIM DÜZENLEMESİ ASKIYA ALINDI

BUTTİM’in revizyon istediği ulaşım düzenlemesinin askıya alındığını açıklayan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Efkan Ala, merkezin dış ticarette çok önemli bir rol üstlendiğini söyledi.

 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı-Bursa Milletvekili Efkan Ala; Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, AK Parti İl Başkanı Davut Gürkan ve AK Parti Osmangazi İlçe Başkanı Ufuk Cömez’in de yer aldığı heyetle Bursa Uluslararası Tekstil Ticaret Merkezi’ni (BUTTİM) ziyaret etti.

 

ALA: DIŞ TİCARETİN AKTÖRLERİYLE GÖRÜŞTÜK

Kısa süre önce ağabeyi Yusuf Şengül’ü kaybeden BUTTİM Yönetim Kurulu Başkanı Sadık Şengül’e baş sağlığı dileyen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı-Bursa Milletvekili Efkan Ala, “BUTTİM, sadece Bursa için değil ülke ekonomisi için çok önemli bir konumda. Buradaki ticaret trafiği, ekonomik büyümemiz açısından çok değerli. BUTTİM’deki çalışmaları, gelişimi yakından takip ediyoruz. Ülkemizin ticaret ve sanayi açısından en önemli kentlerinden biri olan Bursa, BUTTİM gibi uluslararası yapılarla daha da iyi noktalara gelecektir. Türkiye’nin dış ticaretteki aktörlerinin yaptığı çalışmalar, geleceğimize yön veriyor. BUTTİM Yönetimini ve esnafını değerli katkılarından dolayı kutluyorum” dedi.

 

ŞENGÜL: İŞLEYİŞİMİZİN AKSAMASINI İSTEMEYİZ

BUTTİM’in terasından bölgenin yapısını da inceleyen Efkan Ala, Büyükşehir Belediyesi’nin bölgedeki ulaşım düzenlemeleri kapsamında Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı’nın, bölgedeki köprülü kavşağa bağlanması ile ilgili de bilgi aldı. 4 milyon euro değerindeki soğutma kulelerinin taşınmasına ve otoparkın bölünmesine yol açacağı için BUTTİM’in revizyon yapılması çağrısında bulunduğu çalışmayla ilgili yetkililerle telefon görüşmesi yapan Ala, ortak paydada buluşmayı sağlayacak bir çözüm bulunacağını ve BUTTİM ile ilgili düzenlemenin bu haliyle askıya alındığını açıkladı. Askıya alınma kararından dolayı teşekkür eden BUTTİM Yönetim Kurulu Başkanı Sadık Şengül de “Merkezimizin iş hacmini artırmak, esnafımıza ve ülkemize daha çok kazandırmak için projeler üretirken işleyişimizi aksatabilecek bir düzenlemenin olmaması, bizleri mutlu etmiştir” dedi.

 

‘SERBEST BÖLGE PROJEMİZE DESTEK BEKLİYORUZ’

Türkiye’de çeyrek asırdır alanında tek olma özelliğini sürdüren BUTTİM’in Serbest Ticaret Bölgesi alanına dönüştürülmesi yönünde de çalışmalar yürüttüklerini kaydeden Şengül, “Serbest Ticaret Bölgesi projemiz ile daha fazla katma değer sağlayacağız. Konu ile ilgili bakanlara projemizi anlattık, çok beğenildi. Merkezimizin ticaret hacmini artıracak proje ile BUTTİM’in yıllık yaklaşık 500 bin dolar olan ihracat potansiyelini 1 milyar 250 bin dolara çıkarmayı hedefliyoruz. Bu sayede BUTTİM, Türkiye ihracatına tek başına çok ciddi katkılar sağlayabilir. Ülkemizin ekonomisine kata değer sağlayacak bu proje için tek ihtiyacımız olan ise yetkililerin gereken ilgi ve desteği göstermesi” ifadelerini kullandı. BUTTİM Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Emin Tamam ile İbrahim Toprak’ın da yer aldığı görüşmenin ardından Efkan Ala ve beraberindekiler, esnaf ziyareti gerçekleştirdi.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. BUTTIMINREVIZYONISTEDIGIULASIMDUZENLEMESIASKIYAALINDI 3OWE BUTTİM’İN REVİZYON İSTEDİĞİ ULAŞIM DÜZENLEMESİ ASKIYA ALINDI için yorumda bulun

    BUTTİM’İN REVİZYON İSTEDİĞİ ULAŞIM DÜZENLEMESİ ASKIYA ALINDI için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak BUTTİM’İN REVİZYON İSTEDİĞİ ULAŞIM DÜZENLEMESİ ASKIYA ALINDI için ilk yorumu yapabilirsin.