Fakültemizin 30. Kuruluş Yıl Dönümü

22 Haziran saat :19’da Maiott Bulvar otelinde gerçekleşen Türk Dünyası İktisat Fakültesinin 30. Kuruluş yıl dönümü etkinliğine Gencler ve İdman bakanı, bakan yardımcıları, rektör, rektör yardımcıları, eski dekanlarımız, öğretim elemanlarımız, idari personellerimiz, mezun ve öğrencilerimiz tarafından büyük bir ilgi ve yoğun katılım ile gerçekleştirilmiştir.

WhatsApp Gorsel 2023 06 24 saat 17.57.01

30. Kuruluş yıl dönümü etkinliğimiz, Şehitlerin manevi huzurunda bir dakikalık saygı duruşunun yapılması, Azerbaycan Cumhuriyetinin Devlet Himni ve Türkiye Cumhuriyetinin İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Fakültemizin kuruluşundan günümüze kadar geçen süreçle ilgili video gösterisi ile nostaljik anlar yaşandı. Bu gösterisinin ardından açılış konuşmasını Dekanımız Sayın Prof. Dr. Mehmet Yüce yaptı.

asa

Prof. Dr. Mehmet Yüce, “Yaptıklarımız, yapacaklarımıza delildir.” diyerek “Azerbaycan Cumhuriyeti Yükseköğretimde bir marka isim olan Türk Dünyası İktisat Fakültesi, 30 yıllık faaliyet dönemini geride bırakırken, izlediği yol, yetiştirdiği öğrenciler ve eğitime kattığı değerlerle Türk Dünyasında yeşeren ulu bir çınar gibi kök salıp daha nice başarılara ev sahipliğini yapacağına inancımız tamdır.” ifadesinde bulundu.

sdsd 1

Sonra rektörümüz sayın Prof. Dr. Adalet Muradov protokol konuşmalarını yaptılar.

Fakümizin eski dekanlarından sayın Prof. Dr. Hayati Beşir,  30 yıl anısına TUDİFAK  tarafından hazırlanan ve Türk Dünyası Araştırmalar Vakfınca yayımlanan “Türk Devletleri İşbirliği: Mevcut Durum, Potansiyel İmkânlar ve Geleceğe Yönelik Perspektifler” isimli kitabın sunumu yaptılar.

cxcx

Azerbaycan Devlet İktisat Üniversitesi ve Türk Dünyası Araştırmaları Vakfınca fakülte öğretim görevlileri, çalışanları ve öğrencilerine plaket ve ödül takdimi yapıldı. Ayrıca Rabıta bank tarafından da son birkaç yılda ortalama en yüksek başarı elde eden Akademisyen ve öğrenci, dereceye giren üç öğrenci ile Ümum milli lider Haydar Aliyev doğumun 100. Yılı ve TUDİFAK 30. Yılı dolayısıyla “Karabağ ve Türk Dünyası” konulu bilgi yarışmasında dereceye girenlere ödül verildi.

rdfdffd
asdasdw

Etkinlikte fakulte öğrencileriminden Elhan İskenderov, “Xudayar Tesnifi”ni ifa ederken, Üniversitemiz mezunlarından Yusif Caberbeyli bir konser verdi. TDAV Bakü Atattür Lisesi öğrencileri tarafından da Türk Dünyası konulu bir gösteri yapıldı. 30. Kuruluş Yıl Dönümü Nurana Əsədullayevanın şair Məmməd Arazın “Ayağa kalk, Azərbaycan!” şiirini seslendirmesiyle bitti.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Prof. Dr. Mehmet Yuce GuncelBursa 1 Fakültemizin 30. Kuruluş Yıl Dönümü için yorumda bulun

    Fakültemizin 30. Kuruluş Yıl Dönümü için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Fakültemizin 30. Kuruluş Yıl Dönümü için ilk yorumu yapabilirsin.