KADINLARIMIZLA EMEK EMEK GELECEĞİ İNŞA EDİYORUZ

AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Teşkilat Başkanı ve Bursa Milletvekili Emine Yavuz Gözgeç, geçtiğimiz günlerde açılış toplantısı gerçekleştirilen ‘Kadınların Kooperatifler Yoluyla Güçlendirilmesi Projesi’ ile 29 ille birlikte Bursa’da da üretkenlik ve özverileri ile hayatın her alanına değer katan kadınların ekonomik hayatta da yerlerinin güçlendirilmesi adına önemli bir adım daha atıldığını belirtti.

Milletvekili Emine Yavuz Gözgeç, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu, Avrupa Birliği ve Mali Yardımlar Dairesi Başkanlığı ile yüklenici firma arasında imzalanan sözleşmenin ardından projenin 15 Eylül 2021 tarihinde uygulama döneminin başlatıldığını anlattı. Kadınların istihdamının ve istihdam edilebilirliğinin arttırılmasının hedeflendiği projenin amacını kadın kooperatiflerinin gelişmesi için elverişli bir ortamın sağlanması, kadın kooperatiflerinin teşvik edilmesi ve desteklenmesi yoluyla kadınların iş yaşamında da güçlendirilmesi olduğunu ifade etti.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı önderliğinde ve Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Kadının Statüsü Genel Müdürlüğü ile Tarım ve Orman Bakanlığı Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanlığı işbirliğinde gerçekleştirilecek olan projenin bütçesinin 3.299.576 Euro olduğunu belirten Milletvekili Gözgeç, projenin 30 ay süreceğini anlattı.

“KADINLARIN KOOPERATİFLER YOLUYLA GÜÇLENDİRİLMESİ “PROJESİ BURSA İLE BİRLİKTE 30 İLDE HAYATA GEÇİYOR

Emine Yavuz Gözgeç; Bursa, İstanbul, Kırklareli, Çanakkale, İzmir, Muğla, Afyonkarahisar, Kocaeli, Ankara, Konya, Antalya, Adana, Hatay, Aksaray, Sivas, Karabük, Sinop, Çorum, Artvin, Erzurum, Kars, Malatya, Van, Gaziantep, Diyarbakır, Mardin, Bitlis, Batman, Isparta ve Eskişehir illerinde gerçekleştirilecek olan proje ile hayatın her alanına değer katan kadınların, üretkenliğinin kooperatifçilik yoluyla kurumsallaştırılacağını vurguladı.

KADINLARIMIZLA EMEK EMEK GELECEĞİ İNŞA EDİYORUZ

Proje ile hedef gruba yönelik olarak hizmetler ve eğitimler, kurumsal kapasite geliştirme, farkındalık arttırma, bilimsel ve teknik araştırmalar, koordinasyon ve iş birlikleri gibi çalışmalar yürütüleceğini anlatan Gözgeç, Bursa’da da etkin bir şekilde sürdürülen ve el emeği göz nuru ürünlerle ekonomiye değer katan kadın kooperatifçiliğinin güçlendirileceğini vurgulayarak şunları söyledi:

 “AK Parti Hükümetleri dönemlerinde kadınlara sunulan avantajların arasında kuşkusuz ki en önemlilerinden biri kadınlarımızın ekonomik hayata kattıkları değerin güçlendirilmesi olmuştur. Yaşamın her alanında özverileri, sevgi ile yüklü emekleri ile değer katan, yaşatan, geliştiren kadınlarımızın ekonomik hayatta da bir yandan kendi geleceklerini inşa ederken bir yandan da aileleri, şehirleri ve ülkeleri için üretebilmelerinin, özgüven ve yeteneklerinin birbirinden kıymetli ürünlere dönüştürebilmelerinin önü gün geçtikçe daha fazla açılıyor. Bursa’mızda da ortaya çıkarılan ürünlerle bu çalışmaların meyveleri veriliyor. Kadınlarımız çok şükür ki kendilerine verilen bu fırsatların hakkını vererek, varoluşlarından kaynaklanan estetiği ve özveriyi yaptıkları her işe yansıtıyorlar. İnancımız Bursa’mız bu alanda da öncülük yapmayı sürdürecek ve kadınımızla, erkeğimizle her kesimden insanımızla bu güzel ülkenin güçlü geleceğine giden yolda hep birlikte sağlam adımlarla yürümeye devam edeceğiz.”

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. BURSADA KADIN KOOPERATIFCILIGI GUCLENIYOR KADINLARIMIZLA EMEK EMEK GELECEĞİ İNŞA EDİYORUZ için yorumda bulun

    KADINLARIMIZLA EMEK EMEK GELECEĞİ İNŞA EDİYORUZ için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak KADINLARIMIZLA EMEK EMEK GELECEĞİ İNŞA EDİYORUZ için ilk yorumu yapabilirsin.