Paşa’nın evladı ilçeyi ihya ediyor!

Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kanar, kıpır kıpır yapısı, yerinde duramayan enerjisi ile ilçeye bir dinamizm getirdi görevde olduğu süre içerisinde.

Pozitif enerjisini ilçeye yaymayı başardı.

Taraflı tarafsız herkesin de ilgisini üzerine çekmeyi başarıyor.

Mehmet Kanar enerjisini ve dinamizmini gerçekten görev yaptığı ilçeye aktarabilen başarılı bir yönetici olarak geride bırakılan 4 yılı biraz aşan sürede gösterdi.

1679492909

Ekonomik krizler, pandemi, deprem akla ne gelirse yaşanan bu kısa süreçte, tüm bu olumsuzluklara rağmen Bursa’da en çok yatırım alan ilçelerden biri olurken Mustafakemalpaşa, tanınırlığı da bir o kadar arttı. 

Gerek merkezi gerek büyükşehir gerekse belediye imkanları ile ilçeyi şantiyeye çeviren Kanar, bir yandanda sosyal politikaları ve hizmetleri de asla ihmal etmiyor.

Son dönemde özellikle turizm üzerine yoğunlaşan ve ilçenin önemli değerleri olan Suuçtu ve Tümbüldek için farklı projeler ortaya koyan Mehmet Kadar ve ekibinin bu samimi çabaları karşılıkta buluyor.

suuctu selalesi

Başta doğa harikası Suuçtu Şelalesi olmak üzere Türkiye’nin en fazla şelalesine sahip bölgesi olan Mustafakemalpaşa’da belediyesi, ilçe turizminin gelişmesi ve potansiyelinin artması için başlattığı çalışmaları aralıksız sürdürüyor.

Şifası ve yemyeşil doğasıyla vatandaşların ve turistlerin en çok tercih ettikleri uğrak mekanlarından biri olan Tümbüldek Kaplıcaları, her mevsim ziyaretçilerine ayrı güzellik sunan Suuçtu Şelalesi ve yüzlerce şelale ile Mustafakemalpaşa ziyaretçilerine adeta bir dünya cenneti sunuyor. 

 

tumbuldek kaplicalari large

Önceki gün yapılan istişare toplantısı ile var olanları daha ileriye götürmek ve potansiyeli en verimli şekilde kullanmak amacıyla yapılması gerekenler masaya yatırılırken, öneriler de paylaşıldı.

Mustafakemalpaşa Belediyesi, Bursa Büyükşehir Belediyesi, Bursa Kültür Turizm ve Tanıtma Birliği marifetiyle Mustafakemalpaşa turizm potansiyelini konu alan istişare toplantısı Suuçtu Şelalesi güzergâhındaki Muradiyesarnıç Sosyal Tesisleri’nde yapıldı. 

Şöyle bir özetlersek, önümüzdeki dönemin hedefleri arasında termal turizm, gastronomi turizminin yanı sıra  yamaç paraşütü, dağcılık, motocross, off-road bisiklet sporları gibi doğa sporları da öncelenecek. 

Yani Mustafakemalpaşa, kendini turizminde merkezine konumlandırmanın gayretinde olacak. 

Bu çalışmaların yanı sıra sosyal politikalara da büyük önem verdiğini belirtmiştik Mehmet Kanar ve ekibinin. İşte onlardan biri de çocuklara okuma alışkanlığı kazandırmak, kitaba erişimini kolaylaştırmak ve kitap takasını artırmak için başlatılan  Sıfır Atık Sokak Kütüphanesi projesi oldu.

Projenin başlamasının heyecanını yaşayan Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kanar “Kitap alışverişine teşvik eden Sokak Kütüphanesi uygulamamızı hayata geçirdik. 

Bu sayede hem kitaba erişim kolaylaşacak ve doğaya verilen zarar en aza indirilecek” dedi.

Ne kadar güzel adımlar bunlar böyle.

Nesillere sahip çıkmak sadece bugüne değil asırlara sirayet edecek işler.

İşte adım adım yapılan bu çalışmalar da asırlara sirayet edecek işlerin altyapısı oluyor.

Eski kitaplarını getiren öğrencilere harçlık veriliyor. 

Kitaplar da eski kırık dolapların tamir edilerek sokak kütüphanesi haline getirilmesiyle buralarda çocukların istifade etmesine sunuluyor.

Çocukların dikkatini çekebilmek için özel dizayn edilen kütüphane ilk etapta Etibank, Mustafakemalpaşa Öğretmenevi ve Aziz Sancar Parkı olmak üzere ilçenin en uğrak üç lokasyonuna kurulmuş.

Kitap alışverişine teşvik eden Sokak Kütüphanesi, oldukça geniş kitap yelpazesine sahip bulunuyor.

Mustafakemalpaşa’nin iyi bir belediye başkanı var.

Doğayı, çevreyi, çocukları, hayvanları ve en önemlisi insanı seven insana hizmet etmeyi önceleyen bir belediye başkanı var.

Paşa’nın evladı ilçeyi ihya ediyor!

Ne mutlu ilçe halkına… 

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. ismail taştan güncel bursa Paşa’nın evladı ilçeyi ihya ediyor! için yorumda bulun

    Paşa’nın evladı ilçeyi ihya ediyor! için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Paşa’nın evladı ilçeyi ihya ediyor! için ilk yorumu yapabilirsin.