Pınar Gültekin davasında karar açıklandı

Pınar Gültekin’in katili Cemal Metin Avcı’ya ağırlaştırılmış müebbet habis cezası verildi. Müebbet kararı haksız tahrikle 23 yıla indirildi.

Türkiye’yi sarsan kadın cinayetlerinden biri olan Pınar Gültekin’in vahşice öldürülmesine ilişkin davanın 13. duruşması bugün görüldü.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi öğrencisi 27 yaşındaki Pınar Gültekin’i boğduktan sonra varile koyup yakan Cemal Metin Avcı’nın , ‘canavarca hisle, eziyet çektirerek ve tasarlayarak öldürme’ suçundan yargılandığı davada karar çıktı.

3. Ağır Ceza Mahkemesindeki on üçüncü duruşmaya sanık Cemal Metin Avcı, tutuklu bulunduğu cezaevinden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katıldı.

Tutuksuz sanıklar Avcı’nın kardeşi Mertcan Avcı, Gültekin’in babası Sıddık ile annesi Şefika Gültekin ile taraf avukatları duruşma salonunda hazır bulundu. Duruşmaya diğer sanıklar Cemal Metin Avcı’nın eski eşi Eda K, babası Selim Avcı, annesi Ayten Avcı, iş ortakları Şükrü Gökhan O. ise katılmadı.

Ağırlaştırılmış müebbet verildi

Mahkeme heyeti, 23 aydır tutuklu Avcı’ya önce ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verdi.

Ceza 23 yıla indirildi

Mahkeme haksız tahrik indirimi ile cezayı 23 yıla indirdi.

Diğer sanıklar beraat etti

Duruşmada tutuksuz sanıklar kardeş Mertcan Avcı, anne Ayten Avcı, baba Selim Avcı, boşandığı eşi Eda Karagün ve ortağı Şükrü Gökhan Orhan’ın ise beraatine karar verildi.

Önce suçlamaları kabul etmedi

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi İktisat Bölümü öğrencisi Pınar Gültekin (27), 16 Temmuz 2020’de Akyaka Mahallesi’nde yalnız yaşadığı evinden ayrılmış, aynı gün ablasıyla telefonla görüştükten sonra kendisinden bir daha haber alınamamıştı.

Ailesinin Akyaka Jandarma Komutanlığına kayıp ihbarında bulunması üzerine başlatılan çalışmada Gültekin’i tanıyan kişilerin listesi çıkarılmış ve bölgedeki güvenlik kamerası kayıtları incelenerek görgü tanıklarının ifadelerine başvurulmuştu.

Şüphe üzerine gözaltına alınan genç kızın eski erkek arkadaşı Cemal Metin Avcı, ilk ifadesinde hakkındaki suçlamaları kabul etmedi.

Boğarak öldürüp yaktı

Katil, deliller ortaya konunca bir süre arkadaşlık yapıp ayrıldığı Gültekin’i bağ evinde boğrak öldürdüğünü, cesedini de yaktığını itiraf etti.

Varile koyup ormana attı

Vahşice öldürüdüğü genç kızın yanan cesedini de daha sonra sonra varile oyarak yaktını ve Gülağzı mevkisindeki ormanlık alana attığını itiraf eden katil Avcı tutuklanmıştı.

“Yakılırken hayattaydı”

Dava sürecinde hazırlanan adli tıp raporunda ise kurban Gültekin’in yakıldığında henüz hayatta olduğu tespiti yer aldı.

Cemal Metin Avcı’nın kardeşi Mertcan Avcı da soruşturma çerçevesinde telefon sinyallerinin ağabeyiyle aynı zaman diliminde olay yeri ve yakınlarında tespit edilmesi üzerine jandarma ekiplerince gözaltına alınmış, “delil karartmak” suçlamasıyla tutuklanmıştı.

KAYNAK ENSONHABER

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. sfthsrthrtshsth Pınar Gültekin davasında karar açıklandı için yorumda bulun

    Pınar Gültekin davasında karar açıklandı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Pınar Gültekin davasında karar açıklandı için ilk yorumu yapabilirsin.