ŞEHİTLERİMİZİN İSİMLERİ PARKLARDA YAŞATILACAK

İznik Belediyesi tarafından hayata geçirilecek dört yeni parkta İznikli Şehitlerin isimleri yaşatılacak.

İznik Belediyesi maliyeti 7,5 Milyon TL’yi bulan dört yeni park projesinin ihalesini gerçekleştirdi. İlçenin Yeşil Cami Mahallesi ve Eşrefzade Mahallesinde gerçekleşecek dört yeni park bir kompleks olarak planlandı. Parkların içerisinde spor alanları, çocuk oyun alanları, basketbol sahaları, piknik ve pergola oturma alanları, skate parkı ve yeşil alanlar olacak. İhalesi gerçekleşen parkların çalışmaları önümüzdeki günlerde gerçekleşecek.

İznik’e yakışır şekilde yapılacak parklarda İznikli Şehitler Pilot Üsteğmen Sedat PELİT, Pilot Yüzbaşı Mustafa AKÇAKAYA, Pilot Yüzbaşı Süleyman SATIR ve Piyade Komando Çavuş Fehmi BARÇIN’ın isimleri yaşatılacak.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan İznik Belediye Başkanı Kağan Mehmet Usta “İznik ilçemize yakışır yeşil alanları, gençlerimize yakışır spor alanlarını ilçemize kazandırmaya devam ediyoruz. Bu kapsamda ilçemiz Yeşil Cami Mahallesi ve Eşrefzade Mahallesi’nde içerisinde gençlerimizin, mahalle sakinlerimizin en güzel şekilde vakit geçirecekleri, mahalle kültürünü yaşatacakları skate parkından, basketbol sahalarına, spor alanlarından yeşil alanlara kadar imkânların olacağı projemizin ihalesi gerçekleşti.7,5 Milyon TL’lik dört park projesi çalışmamız önümüzdeki günlerde başlayacak. Ve en önemlisi de bu parklarda İznikli Şehitlerimizin isimlerini yaşatacağız. Vatanımız için, birlik ve beraberliğimiz için canlarını feda eden İznikli Şehitlerimiz Pilot Üsteğmen Sedat PELİT, Pilot Yüzbaşı Mustafa AKÇAKAYA, Pilot Yüzbaşı Süleyman SATIR ve Piyade Komando Çavuş Fehmi BARÇIN’ın isimleri buralarda yaşatılacak” diye konuştu.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. iznik park 2 ŞEHİTLERİMİZİN İSİMLERİ PARKLARDA YAŞATILACAK için yorumda bulun

    ŞEHİTLERİMİZİN İSİMLERİ PARKLARDA YAŞATILACAK için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak ŞEHİTLERİMİZİN İSİMLERİ PARKLARDA YAŞATILACAK için ilk yorumu yapabilirsin.