T2 temmuzda hizmete giriyor

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Bursalıların merakla beklediği T2 tramvay hattının temmuz ortasında hizmete başlayacağını söyledi.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, CNN Türk’te Hakan Çelik’in sunduğu Hafta Sonu programına konuk oldu.

Aktaş burada Çelik’in sorularını yanıtlarken, Bursa’da yapılan yatırımlardan ve hayata geçirilecek projelerden bahsetti.

Aktaş, devam eden toplu taşıma ağını iyileştirecek porjeler hakkında da bilgi verdi.

T2 temmuzda hizmete giriyor

Test sürüşleri devam eden toplam 9 bin 445 metre uzunluğa ve 11 istasyona sahip olacak T2 hattının temmuz ayında hizmete gireceğini söyleyen Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı, “Yeni hatlar devereye alınıyor özellikle raylı sistemler taşımacılığıyla alakalı yeni çalışmalar yapılıyor. T2’de deneme sürüşleri başladı. Temmuz ortası itibarıyla fulltime gidişler başlayacak. Bir taraftan da otobüslerle alakalı revizyon yaptığımızda…

“İki durak arasında geçiş süresi 2,5 dakikaya düştü”

Optimizasyon yaptık. 6 dakikada bir iki durak arasındaki geçiş süresiydi. Bunu 2,5 dakikaya indirdik. Bu metro hatlarının kapasitesini artırdık demektir. Biz artık günde 1 milyon kişiyi rahat rahat taşıyabilen bir yerel yönetim haline dönüştük.” diye konuştu.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Beige Simple Photo Fashion Youtube Thumbnail 2022 06 18T115445.367 T2 temmuzda hizmete giriyor için yorumda bulun

    T2 temmuzda hizmete giriyor için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak T2 temmuzda hizmete giriyor için ilk yorumu yapabilirsin.