YILDIRIM BELEDİYESİ EKİPLERİ, 2023 YILININ İLK 3 AYINDA 137 KAÇAK YAPININ YIKIMINI GERÇEKLEŞTİRDİ.

Kaçak ve plansız yapılaşmayla mücadelesini aralıksız sürdüren Yıldırım Belediyesi, 2023’ün ilk 3 ayında 137 kaçak yapıyı yıktı.

Yıldırım Belediyesi, bir yandan kentsel dönüşüm çalışmaları ile ilçenin çehresini değiştirecek projeleri hayata geçirirken, diğer yandan da kaçak yapılaşmayla kararlı mücadelesini sürdürüyor. Şehir merkezinin yanı sıra koruma alanları ve tarım arazileri üzerine de imara aykırı şekilde inşaat yapanlara göz açtırmayan Yıldırım Belediyesi, 2019 yılından bu yana 762 kaçak yapının yıkımını gerçekleştirdi.

KARARLI MÜCADELE

Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, kaçak yapı tespit çalışmalarının aralıksız olarak devam ettiğini ifade ederek hazine ve tarım arazilerini korumaya, kaçak yapılarla mücadele etmeye büyük bir kararlılıkla devam edeceklerini vurgulayarak, “İnsanlarımızın can güvenliğini riske atacak, şehir kimliğine zarar verecek yapılaşmaya hiçbir şekilde müsamaha göstermeyeceğiz. Kararlılıkla sürdürdüğümüz kaçak yapıyla mücadelemiz bundan sonra da artarak devam edecek” dedi.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. YB 4 YILDIRIM BELEDİYESİ EKİPLERİ, 2023 YILININ İLK 3 AYINDA 137 KAÇAK YAPININ YIKIMINI GERÇEKLEŞTİRDİ. için yorumda bulun

    YILDIRIM BELEDİYESİ EKİPLERİ, 2023 YILININ İLK 3 AYINDA 137 KAÇAK YAPININ YIKIMINI GERÇEKLEŞTİRDİ. için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak YILDIRIM BELEDİYESİ EKİPLERİ, 2023 YILININ İLK 3 AYINDA 137 KAÇAK YAPININ YIKIMINI GERÇEKLEŞTİRDİ. için ilk yorumu yapabilirsin.