TESK:BEDELLİ ASKERLİK ÜCRETİ DÜŞÜRÜLSÜN

TESK: Bedelli askerlik ücreti mutlaka düşürülmeli

Esnaf odalarının çatı örgütü TESK’in başkanı Palandöken ekonomiye etkisi olduğunu belirttiği bedelli askerlik ücretinin düşmesini talep etti.
Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, gençlerin iş dünyasından uzak kalmaması için ve Hazine’ye daha çok gelir gelmesi açısından  bedelli askerlik imkanının kolaylaştırılması gerektiğini belirtti.

“GENÇLERİN ÖNÜNÜ AÇMAK İÇİN BEDELLİ ASKERLİK ÜCRETİ DÜŞÜRÜLSÜN”

Palandöken konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Ekonomik sıkıntıların yaşandığı dönemde gençlerin önünü açmak ve devlet bütçesine gelir sağlamak için bedelli askerlik ücreti mutlaka düşürülmeli.” ifadesini kullandı.

“GENÇLER, ASKERLİK SEBEBİ İLE İŞ DÜNYASINDAN UZAK KALMAMALI”

Palandöken, askerlik çağına gelen gençlerin rahat bir nefes alabilmesi için bedelli askerlik ücretinin düşürülmesi gerektiğini ifade ederek, “Bedelli askerlik ücretinin yüksek olması nedeniyle Türkiye’de eğitimini tamamlayan binlerce öğrenci eğitim ya da çalışma amacıyla yurt dışına giderek hem kendilerine yeni iş imkanı oluşturuyor hem de 1 ay zorunlu askerlik eğitiminden muaf oluyorlar. Okulu bitiren ve hayata atılan gençlerimiz askerlik sebebiyle iş dünyasından uzaklaşmak zorunda kalmamalı.

TESK: Bedelli askerlik ücreti mutlaka düşürülmeli #1

ÜCRETLER DÜŞÜNCE DAHA FAZLA GENÇ YARARLANABİLİR

Ücretler makul seviyeye çekilirse daha fazla gencimiz bedelli askerlik imkanından yararlanırken devlet bütçesine de gelir sağlanmış olur.” değerlendirmesini yaptı.

“ÇEKİLEN KREDİLERLE ÖDENEN RAKAM DAHA ÇOK ARTIYOR”

Askerlik çağına gelen gençlerin rahat bir nefes alması için bedelli askerlik ücretinin düşürülmesi gerektiğini aktaran Palandöken, şöyle devam etti:

“2019 yılından itibaren kalıcı hale getirilen bedelli askerlik ücreti enflasyon rakamlarının açıklanmasıyla memur aylık katsayısına göre her 6 ayda bir güncelleniyor. Son yayınlanan Genelge ile bu yılın sonuna kadar uygulanacak bedelli askerlik bedeli de 43 bin 151 lira olarak belirlendi. Ancak gençlerimiz mevcut imkanlarıyla bedelli askerlik ücretini karşılayacak durumda değil. Nakit olarak ödenen bedelli askerlik ücreti için bankalardan kredi çekildiğinde gençlerin ödediği toplam ücret daha da artmış oluyor.

DEVLETE GELİR SAĞLAMAK İÇİN BEDELLİ ASKERLİK ÜCRETİ MUTLAKA DÜŞÜRÜLMELİ

Ekonomik sıkıntıların yaşandığı dönemde gençlerin önünü açmak ve devlet bütçesine gelir sağlamak için bedelli askerlik ücreti mutlaka düşürülmeli. Bedelli askerlik ücreti 2018 yılında olduğu gibi makul seviyeye çekilirse daha çok kişi bedelli askerlikten faydalanır, piyasadaki iş kayıplarının önüne geçilir hem de Hazine’ye gelir sağlanmış olur.”

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

İlginizi Çekebilir bu yazı ile alakalı

6 Mayıs 2022
8 Nisan 2022
1 Nisan 2022
28 Mart 2022
24 Mart 2022

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. BEDELLİ ASKERLİK DÜŞMELİ TESK:BEDELLİ ASKERLİK ÜCRETİ DÜŞÜRÜLSÜN için yorumda bulun

    TESK:BEDELLİ ASKERLİK ÜCRETİ DÜŞÜRÜLSÜN için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak TESK:BEDELLİ ASKERLİK ÜCRETİ DÜŞÜRÜLSÜN için ilk yorumu yapabilirsin.