Cumhurbaşkanı Erdoğan ‘Ağrı-Hamur-Tutak-Patnos Devlet Yolu’nu açtı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ”Ağrı-Hamur-Tutak-Patnos Devlet Yolu Açılış Töreni”ne Beştepe’den canlı bağlantıyla katıldı.

Erdoğan’ın törende yaptığı konuşmasından satır başları şöyle:

”Yaklaşık 2,5 milyar liralık yatırımla hayata geçirdiğimiz bu yol sayesinde Ağrı ile Patnos arasındaki mesafe 1 saat değil 35 dakikada katedilebilecek.

Projemizin ülkemize yıllık katkısı 70 milyon lirası vakitten, 41 milyon lirası yakıttan olmak üzere 111 milyon lirayı bulurken, 8 bin 500 tona yakın karbon azaltımına da vesile olacaktır.

”TARİHİ İPEK YOLU’NU YENİDEN İHYA ETMEKTE KARARLIYIZ”

Süren projeleri süratle tamamlayarak yeni projeleri hayata geçirerek tarihi İpek Yolu’nu yeniden ihya etmekte kararlıyız. Ülkemizin güven ve istikrar iklimine sıkı sıkıya sahip çıkmamız gerekiyor.

”DOĞRU İSTİMAKETTE YÜRÜDÜĞÜMÜZÜN EN DOĞRU İŞARETİ”

Dün açıklanan 2022 yılı 3. çeyrek büyüme rakamları doğru istikamette yürüdüğümüzün en doğru işaretidir. Savaşlara, krizlere, belirsizliklere rağmen 2023 hedeflerine kararlılıkla yürümekle kalmıyor ‘Türkiye Yüzyılı’na hazırlanıyoruz. Biz dünyanın neresine gidersek gidelim muhataplarımıza hep gelin birlikte kazanalım diyoruz. Gelin şehrimize yapacağımız yatırımlarla hem siz hem ülkemiz kazansın.”

YOLUN ÖZELLİKLERİ

Ağrı-Hamur-Tutak-Patnos Yolu ile Doğu Anadolu Güneydoğu Anadolu’ya bağlanıyor. 335 metrelik Tutak Viyadüğü, 140 ve 150 metrelik iki köprü, 22 adet kavşak ile seyahat süresi 25 dakika azalıyor. 70 kilometrelik yok faaliyete geçti.

enbursa

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. erdoganm patson Cumhurbaşkanı Erdoğan ‘Ağrı-Hamur-Tutak-Patnos Devlet Yolu’nu açtı! için yorumda bulun

    Cumhurbaşkanı Erdoğan ‘Ağrı-Hamur-Tutak-Patnos Devlet Yolu’nu açtı! için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Cumhurbaşkanı Erdoğan ‘Ağrı-Hamur-Tutak-Patnos Devlet Yolu’nu açtı! için ilk yorumu yapabilirsin.